Piszemy o krajach regionu Morza Bałtyckiego

Home Redakcja

Redakcja

Redaktor naczelny


Kazimierz PopławskiKazimierz Popławski
– absolwent Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się Estonią, regionem Morza Bałtyckiego oraz Europą Środkową i Wschodnią. Ekspert Norden Centrum. Prowadzi również portal estoński Eesti.pl.

Artykuły | Kontakt: info@przegladbaltycki.pl, tel. +48 793 000 969

 

Zastępcy redaktora naczelnego


dominik-wilczewskiDominik Wilczewski
– absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, słuchacz Podyplomowych Studiów Wschodnich na UW, interesuje się krajami bałtyckimi, stosunkami polsko-litewskimi i polsko-białoruskimi, współautor „Programu Bałtyckiego” w Radiu Wnet, publikował na portalach psz.pl, pl.delfi.lt, eastbook.eu.

Artykuły | Kontakt: dominik.wilczewski@przegladbaltycki.pl

 

tomasz-otockiTomasz Otocki – w 2010 r. współzałożyciel Programu Bałtyckiego Radia Wnet, a później jego redaktor, od lat zainteresowany Łotwą, redaktor strony facebookowej „Znad Daugawy”, wcześniej pisał o krajach bałtyckich dla „Polityki Wschodniej”, „Nowej Europy Wschodniej”, Delfi, Wiadomości znad Wilii, „New Eastern Europe”, Eastbook.eu, Baltica-Silesia. Stale współpracuje także z polską prasą na Wschodzie: „Znad Wilii”, „Echa Polesia”, „Polak na Łotwie”. Najlepiej czuje się w Rydze i Windawie.

Artykuły | Kontakt: tomasz.otocki@przegladbaltycki.pl

 

Redaktorzy

agnieszka-smarzewskaAgnieszka Smarzewska – absolwentka Bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka przekładów poezji i prozy z języków łotewskiego i litewskiego. Interesuje się historią i poetyką reklamy oraz narracją w biznesie. Lubi podróże na Północ. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog o literackiej stronie reklamy: www.smarzewska.com.

Artykuły | Kontakt: agnieszka.smarzewska@przegladbaltycki.pl

 

 

bartosz-chmielewski-redBartosz Chmielewski – absolwent historii wojskowości w Akademii Obrony Narodowej i warszawskiego Studium Europy Wschodniej. Jego zainteresowania oscylują głównie wokół dziejów wojska narodowego i sowieckiego na obszarze Łotwy, Litwy i Białorusi.

Artykuły | Kontakt: bartosz.chmielewski@przegladbaltycki.pl

 

 

Miroslaw-Jankowiak-redMirosław Jankowiak – zajmuje się językowym i kulturowym pograniczem słowiańsko-bałtyckim. Absolwent warszawskiej białorutenistyki i polonistyki. Studiował w Studium Europy Wschodniej UW. Współpracował z Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego jako ekspert ds. państw bałtyckich i obwodu kaliningradzkiego. W latach 2008-2017 pracował w Instytucie Slawistyki PAN. Od 2018 pracownik Instytutu Slawistyki Akademii Nauk Republiki Czeskiej. Najlepiej czuje się na Białorusi, Łotwie i w Szwecji.

Artykuły | Kontakt: miroslaw.jankowiak@przegladbaltycki.pl

 

Stali współpracownicy

Sonia GabryszewskaSonia Gabryszewska – absolwentka bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studentka uniwersytetów w Wilnie, Kłajpedzie i Rydze. Interesuje się historią i kulturą krajów bałtyckich. W wolnych chwilach pływa, biega, jeździ na rowerze lub nartach oraz podróżuje po Europie i fotografuje. Torunianka.

Artykuły

 

Mateusz JakubiakMateusz Jakubiak – absolwent bałtystyki Uniwersytetu Warszawskiego. Na co dzień pracuje w jednej z zagranicznych centrali ruchu turystycznego, gdzie odpowiada za Litwę i Łotwę. Interesuje się kulturą i historią krajów bałtyckich, sportem, podróżami, językami obcymi oraz swoim ukochanym miastem – Warszawą. Prywatnie pisze dla Cavs.pl – stronie o drużynie NBA Cleveland Cavaliers.

Artykuły

 

Rafał KobzaRafał Kobza – absolwent XLIX Liceum im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie, obecnie student filologii bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim. Wielki fan piłki nożnej i sportów zimowych, lubi jeździć na nartach i na snowboardzie. Interesuje się krajami bałtyckimi oraz kulturą państw Oceanii. Członek redakcji serwisu www.cmrev.com.

Artykuły

 

Dane kontaktowe redakcji

Masz ciekawy temat, chcesz opublikować artykuł, chcesz nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu.

Przegląd Bałtycki
info@przegladbaltycki.pl
tel. 793 000 969

Polub nas na Facebooku!