Piszemy o krajach regionu Morza Bałtyckiego

Wesprzyj Fundację Bałtycką i Przegląd Bałtycki

Organizujesz wydarzenia związane z państwami regionu Morza Bałtyckiego? Zgłoś do kalendarza wydarzeń Przeglądu Bałtyckiego: wydarzenia@przegladbaltycki.pl!

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pod Lupą: Kino Islandzkie

6 czerwca godz. 18:00-21:00 CEST

18zł

6 czerwca (środa) odbędzie się przegląd filmowy poświęcony islandzkiej kinematografii, podczas którego przedpremierowo pokażemy islandzkiego kandydata do Oscara – „W cieniu drzewa”, komedię o absurdalnej sąsiedzkiej wojnie o drzewo, a także „O koniach i ludziach” – filmowy poemat o potrzebie wolności i przynależności każdego z nas. Bilety od 14 zł*!

6 czerwca, środa, godz. 18:00, „W cieniu drzewa”, tytuł oryginalny: Undir Trénu, rok produkcji: 2018, czas trwania: 1h 29 min.; pokaz przedpremierowy

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i absurdalna, sąsiedzka wojna, która doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

Islandzki kandydat do Oscara, zdobywca sześciu islandzkich nagród filmowych (w tym dla najlepszego filmu) i 12 nominacji, znakomicie przyjęty na festiwalach w Wenecji i Toronto.

6 czerwca, środa, godz. 19:45, „O koniach i ludziach”, tytuł oryginalny: Hross i Oss, rok produkcji: 2013, czas trwania: 1h 20 min.

Benedikt Erlingsson jest jednym z najbardziej popularnych reżyserów scenicznych ostatniej dekady w Islandii, wielokrotnie nagradzany za swoją pracę zarówno reżyserską, autorską jak i aktorską.

Wysmakowany filmowy poemat o mieszkańcach Islandii, ludziach i ich koniach. Pięć nowel pokazuje splatające się ze sobą losy mieszkańców małej islandzkiej społeczności, których życie i emocje są nierozerwalnie związane z końmi. Niezwykła poetycka opowieść, której twórca z jednej strony pokazuje ludzkie oblicze zwierząt, z drugiej – zwierzęcą część natury człowieka.

POD LUPĄ: KINO ISLANDZKIE
6 czerwca, środa, godz. 18:00 i 19:45
Bilety wkrótce dostępne!

CENY BILETÓW
Bilet normalny: 18,00 zł
Bilet ulgowy: 16,00 zł
Posiadacze „Karty Praha”: 14,00 zł

Szczegóły

Data:
6 czerwca
Czas:
18:00-21:00
Koszt:
18zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/170850486933724/

Organizator

Kino Praha

Miejsce

Kino Praha
Jagiellońska 26
Warszawa, Mazowieckie 03-719 Polska
+ Google Map
Polub nas na Facebooku!