Piszemy o krajach regionu Morza Bałtyckiego

Wesprzyj Fundację Bałtycką i Przegląd Bałtycki

Organizujesz wydarzenia związane z państwami regionu Morza Bałtyckiego? Zgłoś do kalendarza wydarzeń Przeglądu Bałtyckiego: wydarzenia@przegladbaltycki.pl!

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Premiera filmu Szron reż. Šarūnas Bartas

12 lutego godz. 20:30-23:30 CET

Zapraszamy na uroczystą premierę najnowszego filmu Šarūnasa Bartasa SZRON z muzyką Paweł Mykietyn oraz świetną obsadą, na czele z Vanessa Paradis i Andrzej Chyra. Film miał swoją premierę na festiwalu w Cannes, gdzie spotkał się ze znakomitym przyjęciem.

Na projekcję osobiście zaprosi Roman Gutek, a wśród gości pojawią się litewscy aktorzy: Mantas Janciauskas i Lyja Maknaviciute oraz towarzyszący im na ekranie Andrzej Chyra oraz część ekipy filmowej.

Melancholijne, trzymające w napięciu kino drogi z mocnymi akcentami politycznymi opowiada historię dwójki młodych litewskich wolontariuszy, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Po drodze ich plany ulegają zmianie. Przez Polskę i zachodnią Ukrainę wkraczają w śnieżne tereny Donbasu, wiedzeni ciekawością zbliżają się do linii frontu, by tam na własnej skórze poczuć niebezpieczeństwo wojny. Mocne, aktualne, rozdzierające kino o bezsensie wojny, o cierpiącej współczesności rozrywanej kolejnymi konfliktami, o mimowolnym pragnieniu zaglądania za kulisy wojennego show, który w rzeczywistości w niczym nie przypomina hollywoodzkiego kina batalistycznego i krzykliwych telewizyjnych newsów.

Szczegóły

Data:
12 lutego
Czas:
20:30-23:30
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/421481261620287/

Organizator

Kino Muranów

Miejsce

Kino Muranów
ul. Gen. Władysława Andersa 5
Warszawa, Mazowieckie 00-147 Polska
+ Google Map
Polub nas na Facebooku!