Piszemy o krajach regionu Morza Bałtyckiego

Organizujesz wydarzenia związane z państwami regionu Morza Bałtyckiego? Zgłoś do kalendarza wydarzeń Przeglądu Bałtyckiego: wydarzenia@przegladbaltycki.pl!

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Od wizji do projektu. Wykład Jette Hopp z pracowni Snøhetta

23 marca godz. 18:00-20:00 CET

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z cyklu „Od wizji do projektu”, którego prelegentką będzie Jette Hopp z pracowni Snøhetta. 

„Od wizji do projektu” to cykl wykładów, organizowanych od trzech lat przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Na zaproszenie Fundacji Warszawę odwiedzają gwiazdy światowej architektury, przedstawiciele najważniejszych biur i pracowni, laureaci prestiżowych nagród. Wykładowi towarzyszy prezentacja prac nagrodzonych w Stypendium PRAKTYKA i Konkursie TEORIA – dwóch programach Fundacji adresowanych do młodych architektów.

23 marca 2017 roku Jette Hopp, szefowa zespołów projektowych, opowie o filozofii norweskiej pracowniSnøhetta oraz o źródłach ich pomysłów i rozwiązań. To jedna z najbardziej kreatywnych i najlepiej rozpoznawalnych pracowni architektury i designu na świecie. Są autorami ikonicznych realizacji, między innymi słynnej Biblioteki Aleksandryjskiej w Egipcie, Opery Narodowej i Baletu w Oslo czy obserwatorium reniferów w Parku Narodowym Dovrefjell. W zeszłym roku zakończone zostały prace przebudowy nowojorskiego Times Square według projektu Snøhetty, który zakładał oddanie całego placu pieszym. W tym roku do obiegu wejdą korony norweskie zaprojektowane przez biuro z Oslo, które już zdążyły zyskać miano „najpiękniejszych banknotów na świecie”.

Ze względu na duże zainteresowanie i brak miejsc, na stronie Fundacji będzie można obejrzeć live stream wydarzenia: www.fundacja-sk.pl.

Szczegóły

Data:
23 marca
Czas:
18:00-20:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Online
Polub nas na Facebooku!