Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dni Skandynawskie 2019

16 maja 2019 godz. 18:00-18 maja 2019 godz. 20:00 CEST

To już kolejny raz kiedy Skandynawia wita do Starej Rzeźni! W poprzednich latach czynnie braliśmy udział w licznych inicjatywach wspierających i szerzących świadomość o Skandynawii. Z tego powodu, kolejny raz pragniemy zorganizować i zaprosić na Dni Skandynawskie. Dzieli nas jedynie kilka godzin podróży promem, a dalej nie do końca wiemy jak ciekawe zakątki kryje ta kraina i jak wiele na co dzień stamtąd czerpiemy.  Podczas Dni Skandynawskich pragniemy, aby w Starej Rzeźni atrakcje trafiły do całych rodzin. Naszą myślą przewodnią jest to, aby Stara Rzeźnia w Szczecinie była dla ludzi od juniora do seniora- stąd atrakcje dla każdego kto pragnie dowiedzieć się czegoś o magicznej Skandynawii.

Każdy dzień to inne atrakcje i zabawy. Od początku będzie można podziwiać wystawę zdjęć z wyprawy na Bornholm, która będzie nam towarzyszyła przez całe trzydniowe wydarzenie. Czwartek rozpoczniemy wykładem Małgorzaty Krawczak pt. „Hygge, czyli skandynawska sztuka bycia szczęśliwym”. Będzie to możliwość, aby nie tylko posłuchać, ale i również uczestniczyć w wykładzie poprzez rozmowę z autorką. O 20:00 natomiast zapraszamy wszystkich kinomanów na pokaz filmowy duńskiej produkcji pt. ”Winni”. Piątek również przyniesie nam wiele nowych i ciekawych atrakcji. Dzień rozpoczniemy od wykładu dotyczącego kultury Norwegii prowadzonego przez jednego z profesorów Uniwersytetu Szczecińskiego. Kolejnym punktem obchodów będzie okazja do skosztowania skandynawskich potraw, podanych w formie finger food. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla wielbicieli nowych smaków. Na koniec, na scenie Starej Rzeźni zaprezentuje się irlandzki artysta Ragnar Olafsson, którego koncert dopełni nasze piątkowe wydarzenie. Podczas tych trzech dni, sobota będzie dniem rodzinnym i pełnym świetnych atrakcji, który rozpoczniemy od warsztatów z nauki języków i kultury skandynawskiej. Nie zabraknie również warsztatów z rzemiosła skandynawskiego oraz prelekcji jednego z członków Centrum Kultury Skandynawskiej „Nordic Culture House” który dotyczyć będzie podróży do Skandynawii. Na koniec o godzinie 14:15 zapraszamy najmłodszych uczestników do włączenia się w obchody Dni Skandynawskich, ponieważ odwiedzą nas aktorzy z Teatru Polskiego, którzy rozpoczną czytanie bajek napisanych przez skandynawskich pisarzy.

Szczegółowy harmonogram Dni Skandynawskich:

Czwartek:
Sala Iluzjon
18:00 wykład Małgorzaty Krawczak „Hygge, czyli skandynawska sztuka bycia szczęśliwym”
20:00 pokaz filmu duńskiej produkcji pt. „Winni”

Piątek:
Sala Iluzjon
18:00 wykład profesora Uniwersytetu Szczecińskiego dotyczący kultury Norwegii
18:00-19:00 degustacja skandynawskiej potrawy podanej w formie finger food
19:30 koncert islandzkiego artysty Ragnara Olafssona

Sobota:
Sala Galeria Szczecińska
11:00-13:00 warsztaty z nauki języków i kultury skandynawskiej
12:00-14:30 warsztaty rzemiosła skandynawskiego

Sala Kubryk Literacki:
13:00-14:00 prelekcja jednego z członków Centrum Kultury Skandynawskiej „NORDIC CULTURE HOUSE” dotycząca podróży do Skandynawii
14:15-15:30 czytanie bajek skandynawskich pisarzy przez aktorów Teatru Polskiego

Podczas wszystkich dni, będzie można podziwiać wystawę zdjęć z wyprawy na Bornholm.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Szczecin

Szczegóły

Start:
16 maja 2019 godz. 18:00 CEST
Koniec:
18 maja 2019 godz. 20:00 CEST
Wydarzenie kategorie:
,
View Wydarzenie Website

Organizator

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia

Miejsce

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Tadeusza Wendy 14
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-655 Polska
+ Google Map