Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dookoła Islandii na rowerze, czyli Ring Road w 3 tygodnie

22 stycznia 2018 godz. 19:00-21:00 CET

Islandia, zwana krainą lodu i ognia to jeden z najbardziej odległych i dzikich zakątków Europy. Znana z zapierających dech widoków, wulkanów i lodowców jest rajem dla miłośników przyrody i przygód. I choć warunki klimatyczne panujące na wyspie nie rozpieszczają podróżników, jak magnes przyciąga ona do siebie coraz więcej turystów.

My jednak chcemy pokazać wam Islandię mniej mainstreamową, z perspektywy rowerowej – nie samochodowej – kierownicy. Przez 24 dni, po 24 godziny na dobę doświadczaliśmy Islandii, jej piękna i jej kaprysów. Okrążyliśmy wyspę krajową drogą numer jeden, pokonując prawie 1800 km, wyłącznie siłą własnych nóg. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę i chcemy się nią z Wami podzielić.

Zabierzemy was na islandzkie bezdroża, pokażemy najpiękniejsze wodospady na wyspie, zatrzymamy się przy drugim co wielkości lodowcu Europy i odwiedzimy tradycyjne domki torfowe. Nie zabraknie też opowieści o naszych przygodach i porad na temat przygotowań i organizacji rowerowego rajdu.

O nas: Alicja Barć i Bartosz Maciejewski – zapaleni cykliści i miłośnicy przyrody. W ramach autorskiego projektu Planeta Dzika, zwiedzamy świat na dwóch kółkach i z jednym pluszowym dzikiem. Udajemy się w miejsca dzikie, albo pokazujemy, że miejsca, które wydają się być znane są w rzeczywistości zbadane tylko z wierzchu i kryją w sobie wiele tajemnic i dzikiego piękna. Nasze przygody i relacje z podróży opisujemy na blogu www.planetadzika.wordpress.com.

Szczegóły

Data:
22 stycznia 2018
Czas:
19:00-21:00 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/182739698977711/

Organizator

Klub Podróżników Śródziemie

Miejsce

Klub Podróżników Śródziemie
Rynek Główny 27
Kraków, Małopolskie 33-332 Polska
+ Google Map