Dyskusja w Krakowie: Jak będą wyglądały stosunki polsko-litewskie w XXI w.

|

Polski Klub Dyskusyjny razem z „Nową Europą Wschodnią” i Fundacją „Lepsza Polska” zapraszają na dyskusję o tym, jak będą wyglądały stosunki polsko-litewskie w następnym stuleciu. Rok 2019 kończy okres obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Litwę i Polskę, zarazem zamyka kolejny trudny, czasami krwawy, czasem przyjazny, etap w dziejach stosunków polsko-litewskich. Czy Litwa i Polska odrobiły lekcje historii z ostatnich stu lat relacji? Czy nasze kraje będą dalej łączyć wspólne interesy i zagrożenia, czy jednak pojawią się poważniejsze rozbieżności? Jak zacznie się kształtować nowe stulecie stosunków polsko-litewskich, począwszy od roku wyborczego w obydwu krajach? Nad tymi i podobnymi kwestiami zastanowimy się razem z:
• Alicją Malewską – adiunktem w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Akademii Ignatianum w Krakowie, ekonomistką, która interesuje się również tożsamością Polaków na Wileńszczyźnie;
• Małgorzatą Stefanowicz,, dyrektorem Centrum Studiów Litewskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczynią w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, ekspertem Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego;
• Mariuszem Antonowiczem, członkiem Zarządu Polskiego Klubu Dyskusyjnego, doktorantem i wykładowcą Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego..
Moderatorem spotkania będzie Krzysztof Popek z NEW. Spotkanie odbędzie się 18 lutego, w poniedziałek, o 18.30 w Pracowni Klubu Jagiellońskiego, Rynek Główny 34.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!