Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Jaakko Eino Kaleviego

13 lutego 2019 godz. 21:30-23:30 CET

Fiński muzyk, porównywany czasem do Ariela Pinka, w Warszawie grał już na imprezie Lado ABC. Gościł także w Trójmieście na festiwalu Soundrive. Do Polski wraca promować swój najnowszy krążek „Out Of Touch, wydany przez prestiżową wytwórnię Domino (m.in. Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Anna Calvi).
Napisany i wyprodukowany przez Jaakko Eino Kalevi w 2017 roku podczas studiów w Helsinkach i w Berlinie (obecne miejsce zamieszkania), album ‘Out of Touch’ przynosi dziesięć nowych piosenek, które śmiało można uznać za najlepsze, jakie skomponował do tej pory.

Sunday Times pisało: „na nowej płycie Fin łącząc inspiracje Davidem Bowie z lat 80, Hall & Oates, Pink Floyd, prog, euro-disco i późnym Roxy Music, odnalazł swój perfekcyjny styl”.

Do wspomnianych inspiracji warto dodać przeboje Gerry’ego Rafferty’ego, Motown soul, brzmienia dub czy też spuściznę nowej fali – w 2016 roku Fin dołączył do koncertowego składu kultowej belgijskiej grupy Aksak Maboul.

Nie przypadkiem Kaleviego stawia się w jednym rzędzie obok takich rockowo-popowych erudytów jak wspomniany już Ariel Pink lub koledzy z wytwórni: John Maus i Panda Bear.

Jego wszechstronny talent docenił David Byrne, który zaprosił fińskiego muzyka, by wziął udział w nagraniu jego albumu „American Utopia”.
Do Warszawy w lutym Kalevi przyjedzie w trio – 13.02 wystąpią na scenie Kulturalnej.

Szczegóły

Data:
13 lutego 2019
Czas:
21:30-23:30 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/315814755919839/

Organizator

Automatik

Miejsce

Kulturalna
plac Defilad 1
Warszawa, Mazowieckie 00-110 Polska
+ Google Map