Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert NOËP w ramach festiwalu Share Now

19 listopada 2017 godz. 19:00-23:30 CET

15zł

19 listopada w warszawskim klubie Miłość Kredytowa 9 zaprezentują się artyści, których nie da się łatwo zaszufladkować! Pochodzą oni nie tylko z kraju nad Wisłą, ale również z Rosji, Estonii i Słowacji, gdzie czerpiąc inspirację z lokalnych, współczesnych scen indie, techno czy chwytliwej elektroniki tworzą muzykę prezentującą wysoką jakość artystyczną, kreatywność oraz pragnienie ciągłych twórczych poszukiwań.

Kogo usłyszymy?

YOACHIM

Tworzy muzykę elektroniczną, która swobodnie łączy popową chwytliwość z niemal soulową intymnością i techno-bitem, tworząc przy tym efekt kolażu pozbawionego banału i wtórności. Twórczość Yoachima, uznawanego za jednego z najbardziej interesujących wokalistów i kompozytorów obecnych współcześnie na polskiej scenie, to z jednej strony inspiracje elektroniką, a z drugiej umiejętność pisania świetnych tekstów. Artysta również samodzielnie aranżuje i produkuje swoje utwory, a w 2016 roku wydał swój pierwszy minialbum, zatytułowany „Isn’t That Gone”, na którym słychać potężny bas i duszne, połamane bity. Muzyka oraz liryczność tekstów i melodii dowodzą, że Yoachim nie tylko sprawnie porusza się pomiędzy gatunkami, ale przede wszystkim jest niezwykle wrażliwym i skupionym artystą.

Kedr livanskiy

To pochodząca z Moskwy artystka, która za sprawą swojego pierwszego LP “Ariadna” została doceniona na arenie międzynarodowej (Pitchfork, All Music, Bandcamp). Livansky urodziła się w krytycznym momencie dla historii Rosji – kiedy wyczerpała się idea Związku Radzieckiego, a w czasach rekonstrukcji potępiono dawne wartości. Transformacja kraju sprawiła, że również dorastająca w czasie zachodzących zmian Kedr odkrywała siebie na nowo. W swoich poszukiwaniach wielokrotnie uciekała od otaczającej rzeczywistości w idee romantyzmu, interesując się mitycznymi motywami i bajkowymi obrazami, które znalazły mocne odzwierciedlenie na jej ostatnim długogrającym wydawnictwie. Kedr w wywiadach zaznacza, że “Ariadna” podzielona jest na dwie części. Pierwsza połowa obraca się wokół romantycznych i mitologicznych fantazji, podczas gdy druga inspirowana jest codziennością, miejskim otoczeniem, w którym artystka nagrywała album. W środku całej tej sytuacji znajduje się słuchacz, który w atmosferze pulsującego techno, dźwiękach syntetyzatorów i eterycznego wokalu doświadcza realnych uczuć i emocji.

NOËP

Elektro-popowy projekt z Tallina, który tworzy niezwykle utalentowany wokalista i autor tekstów Andres Kõpper. Mimo krótkiego stażu w branży muzycznej artysta zdążył już wywołać sporo szumu na arenie międzynarodowej. Po wydaniu w 2015 roku debiutanckiego singla “Move”, NOËP przyciągnął uwagę zarówno miłośników muzyki, jak i profesjonalistów z branży, a sam utwór na Spotify odtworzono ponad 7 milionów razy! Kolejnym ogromnym sukcesem był, wydany w listopadzie 2016 roku, singiel “Rooftop”, który został wyróżniony jako Utwór Roku przez Estonian Music Awards 2017. Jego koncerty są tak samo żywiołowe i emocjonujące, jak komponowana muzyka. Kõpper za pomocą keyboardu i laptopa zamienia się w jednoosobowy zespół – o czym już miała okazję przekonać się publiczność w wielu częściach Europy. Do tej pory artysta zagrał liczne koncerty w największych europejskich miastach (m.in. Tallin, Sztokholm, Helsinki, Wiedeń), a także zawładnął sceną znanych festiwali ( Positivus, Flow Festival, Eurosonic czy londyńskie Summer In The City).

Walter Schnitzelsson

Czyli rockowe trio ze Słowacji, które tworzą Józef Rezník, Jakub Joštiak i Miroslav Michale. Obecnie koncertują promując swój debiutancki album „Fever”, ale nie brakuje im energii, by wciąż nagrywać nowe utwory, które już wkrótce mają ukazać się na kolejnym wydawnictwie. W brzmieniu zespołu słychać bardzo różne wpływy – począwszy od rock’n’rolla, bluesa czy klasycznej muzyki punkowej, po współczesne dźwięki sceny indie. Wszystkie inspiracje zespół przetwarza na swoje własne brzmienie, będące mieszanką chwytliwych gitarowych melodii, rozpoznawalnych wokali i dynamicznych sekwencji rytmicznych, wzbogaconych ich kipiącą, pozytywną energią. Jeśli dodać do tego ogromną dawkę szczerej radości, którą dzielą się z publicznością w czasie występów na żywo, to od razu staje się jasne, że chłopaki po prostu kochają to, co robią.

Szczegóły

Data:
19 listopada 2017
Czas:
19:00-23:30 CET
Koszt:
15zł
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/495743497474944/

Organizator

Share Now

Miejsce

Miłość Kredytowa 9
Kredytowa 9
Warszawa, Mazowieckie 00-220 Polska
+ Google Map