Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Úlfur Úlfur w Warszawie

12 września 2017 godz. 20:00-23:00 CEST

Po sukcesie kwietniowego koncertu w ramach Spring Break islandzcy raperzy Úlfur Úlfur wracają do Polski we wrześniu na cztery koncerty 12 września w Warszawie, 13 września w Poznaniu, 14 września w Sopocie i 21 września w Toruniu.

Úlfur Úlfur (is.: wilk wilk) to raperski duet z Islandii, który tworzą Arnar Freyr i Helgi Sæmundur. Chłopaki rapują o otaczającej ich codzienności, poruszając wiele tematów, od poważnych po bardziej błahe, korzystają z życia i bawią się muzą. I do tego też zachęcają innych – zadawania niewygodnych pytań, kwestionowania rzeczywistości, łamania zasad, szukania siebie, a przy tym brania z życia garściami. Tacy są też Arnar i Helgi – myślą niekonwencjonalnie, nie boją się wychodzić poza granice muzyki rapowej, mieszać różne style i stworzyć coś niezwykłego po drodze.

Úlfur Úlfur wiosną tego roku wystąpili na festiwalu Spring Break, na którym dosłownie roznieśli Meskalinę – klub wypełniony był po brzegi, a publika szalała aż do ostatniego utworu.  Kwietniowy występ nie był pierwszym koncertem zespołu w Polsce. O raperach zaczęło robić się głośniej już w zeszłym roku we wrześniu, kiedy wystąpili w Warszawie w  ramach festiwalu New Neighborhoods. Latem 2016 roku nagrali razem z ekipą kultowego magazynu Vice teledysk, w którym wystąpiła top modelka Monika JAC Jagaciak.

Na zeszłorocznym festiwalu Iceland Airwaves zrobili furorę nie tylko wśród rodzimej publiczności, ale również zachwycając zagranicznych słuchaczy swoimi mocnymi beatami i wpadającym w ucho stylem rapowania. Potem pojawili się w Estonii na Tallinn Music Week czy w Holandii na jedynym showcasie hip-hopowym w Europie New Skool Rules.

Po pracowitym lecie festiwalowym, Arnar i Helgi nie robią odpoczynku tylko dalej ruszają w trasę po Europie. W Polsce pojawią się we wrześniu na czterech koncertach: w Warszawie, Poznaniu  Sopocie i Toruniu.

Koncerty w Warszawie, Poznaniu, Sopocie są organizowane przez Fource.

Úlfur Úlfur w Polsce:

  • 12.09 Warszawa (BardzoBardzo)
  • 13.09 Poznań (Projekt LAB)
  • 14.09 Sopot (Mewa Towarzyska)
  • 21.09 Toruń Festiwal Transgresje

Szczegóły

Data:
12 września 2017
Czas:
20:00-23:00 CEST
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/150722785490343/

Organizator

Fource

Miejsce

Bardzo Bardzo
Nowogrodzka 11
Warszawa, Mazowieckie 00-513 Polska
+ Google Map