Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Leszek Szerepka – spotkanie wokół książki “Oblicza Białorusi”

26 stycznia 2017 godz. 18:00-21:00 CET

Darmowy

Zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Szerepką, ambasadorem na Białorusi w latach 2011-2015, historykiem, dyplomatą, analitykiem, publicystą. Spotkaniu i dyskusji na temat współczesnej Białorusi, będzie towarzyszyć promocja książki „Oblicza Białorusi. Zapiski ambasadora”, która została wydana pod koniec 2016 roku przez Fundację Sąsiedzi. Sama publikacja to przekrojowy obraz Białorusi, obserwowanej przez kilka lat przez ambasadora, pokazujący stan obecnej polityki wewnętrznej i zewnętrznej, kultury, języka, powiązań państwa z kościołem i wiele innych aspektów.

Informacja wydawnictwa: Białoruś to wciąż kraina nieznana, miejsce, o którym nie wiemy prawie nic. Bo co jesteśmy w stanie tak naprawdę powiedzieć o współczesnej Białorusi, poza tym, że to kraj, którym rządzi nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat Aleksander Łukaszenka, jeden z ostatnich dyktatorów w Europie?

Białoruś leży tuż za miedzą, a wydaje się wciąż tkwić w innej rzeczywistości. Bo gdzie jeszcze w Europie nakłada się dodatkowe podatki na bezrobotnych, czy zabrania robotnikom zwalniać się z pracy? Gdzie regularnie dewaluuje i denominuje walutę narodową? W jakim kraju europejskim, na kilka lat przed wyborami prezydenckimi, można z dokładnością do kilku procent, przewidzieć, kto w nich zwycięży? Tylko tu nieletni syn przywódcy może w mundurze przyjmować defiladę wojskową, a prezydent uczyć w telewizji obywateli jak się kosi trawę, czy zbiera kartofle. Tylko tu obowiązuje zakaz klaskania bez pozwolenia w miejscach publicznych.

Szczegóły

Data:
26 stycznia 2017
Czas:
18:00-21:00 CET
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:

Organizatorzy

Pracownia Duży Pokój
Inicjatywa Wolna Białoruś

Miejsce

Pracownia Duży Pokój
Warecka 4/6
Warszawa, Mazowieckie 00-040 Polska
+ Google Map