Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Magnus von Horn – przegląd filmów i spotkanie z reżyserem

1 lutego 2017 godz. 19:00-22:00 CET

Darmowy

Oszczędne w środkach i emocjach, ale pełne napięcia i niedopowiedzeń kino urodzonego w Göteborgu absolwenta łódzkiej Szkoły Filmowej będzie przedmiotem spotkania w NInA.

Program:

19:00 | „Echo”, „Bez śniegu” reż. Magnus von Horn
Trzecie już spotkanie w ramach cyklu „Młodzi zdolni” rozpocznie pokaz szkolnych etiud reżysera. Filmów, w których mieszkający w Warszawie reżyser ze szwedzkim paszportem przygląda się uważnie przyczynom i konsekwencjom ludzkiego okrucieństwa. „Echo” i „Bez śniegu” wydają się naturalnym wprowadzeniem do świata przedstawionego przez twórcę w głośnym „Intruzie”.

19:50 | Spotkanie:
Rozmowę z Magnusem von Hornem poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek.

20:20 | „Intruz”, reż. Magnus von Horn, 2016, 97 minut
Myśląc o międzynarodowych koprodukcjach, wyobrażamy sobie zwykle gigantyczne, kręcone z rozmachem, drogie filmy. Powinien zastąpić je „Intruz” – obraz minimalistyczny, kameralny, a zarazem imponujący pod względem spójności i precyzji treści i formy. Ten debiutancki film szwedzkiego reżysera na stałe mieszkającego w Polsce zgarnął najważniejsze nagrody w obydwu krajach, w tym za reżyserię na festiwalach w Gdyni i Göteborgu.

Wstęp:
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Szczegóły

Data:
1 lutego 2017
Czas:
19:00-22:00 CET
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Narodowy Instytut Audiowizualny

Miejsce

Narodowy Instytut Audiowizualny
Wałbrzyska 3/5
Warszawa, Mazowieckie 02-739 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://nina.gov.pl/