Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Północne Opowieści. Norwegia w obiektywie. Ada Miko

28 marca 2017 godz. 19:00-20:30 CEST

Ada Miko: W Norwegii natura uczy jak kochać życie, oducza narzekania i skłania do refleksji. Jest to chyba najważniejsza lekcja, jaką wyciągnęłam z mojego rocznego pobytu w kraju Wikingów.

Do decyzji o wyjeździe skłoniły mnie moja miłość do natury, długich włóczęg i fotografowania. W Norwegii miałam spędzić tylko 5 miesięcy w ramach międzynarodowego dyplomu, a finalnie spędziłam prawie rok studiując, pracując i podróżując z plecakiem i aparatem w ręku w każdej wolnej chwili.

W tym czasie udało mi się zwiedzić większość zachodniego wybrzeża – od fiordów w okolicach Stavanger, po góry i wyspy w okolicach Bergen, fiordy w okolicach Ålesund, a także dziką, arktyczną północ. Wszystkie podróże i wspomnienia dokumentowałam na zdjęciach i zamieszczałam na mojej stronie www.moreoutlessin.com.

Podczas spotkania opowiem o moim sposobie na odkrywanie Norwegii, o dzikiej naturze, zapoznawaniu się z lokalną kulturą, różnicach w mentalności mieszkańców południa i północy, o życiu w dzień i noc polarną oraz o przyjaźniach i mieszkaniu u Norwegów. Podzielę się z Wami radami jak żyć tanio i podróżować lekko, gdzie pojechać, gdzie i kiedy zobaczyć zorzę polarną – czyli pokrótce – jak praktycznie przygotować się do wyjazdu do Norwegii.

Tłem mojej prezentacji będą slajdy najpiękniejszych i najciekawszych miejsc, które odwiedziłam i ludzi, którzy sprawili, że Norwegia stała się moim drugim domem.

Szczegóły

Data:
28 marca 2017
Czas:
19:00-20:30 CEST
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1853880124867655/

Organizator

Południk Zero

Miejsce

Południk Zero
Wilcza 25
Warszawa, Mazowieckie 00-544 Polska
+ Google Map