Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Urodziny kompozytorów: Arvo Pärt

14 listopada 2019 godz. 20:00-21:30 CET

Koncert jest częścią cyklu poświęconego wybitnym postaciom europejskiej muzyki klasycznej. Kuratorzy – Marcin Masecki i Marcin Markowicz.

Cykl koncertów celebrujących rocznice urodzin wielkich kompozytorów to projekt autorski Marcina Maseckiego, jednego z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia, oraz Marcina Markowicza, skrzypka i kompozytora. Marcin Masecki współpracuje z Teatrem Studio i Barem Studio od 2012 roku. Przez ten czas, często w ramach letnich programów na Placu Defilad, regularnie i konsekwentnie prezentuje muzykę klasyczna w alternatywnym kontekście. Inaczej niż podczas typowego filharmonicznego wydarzenia Masecki stwarza świat, w którym kaszlniecie nie zaburza przebiegu koncertu, można swobodnie wychodzić i wchodzić w trakcie utworu, można popijać sobie herbatkę, można klaskać pomiędzy częściami Sonaty (surowo wzbronione w filharmonii), można wejść spóźnionym, a nawet można ubrać się stosownie do nastroju, bez ryzyka oceniających spojrzeń. W „Koncertach urodzinowych” będziemy przedstawiać szereg ważnych postaci ze świata muzyki w specyficzny sposób.

Wykonawcy:
Marcin Masecki – fortepian, słowo
Marcin Markowicz – skrzypce
Roksana Kwaśnikowska – skrzypce
Paweł Czarny – altówka
Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela
Grzegorz Tarwid – piano
Paweł Szamburski – klarnet

Program:
• J. des Pres, Missa Pange Lingua (opr. na dwa fortepiany Masecki/Tarwid)
• A. Part, Spiegel im Spiegel
• A. Part, Fratres

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Szczegóły

Data:
14 listopada 2019
Czas:
20:00-21:30 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1010602115943356/

Organizator

Teatr Studio

Miejsce

Teatr Studio
Plac Defilad 1
Warszawa, Mazowieckie 00-901 Polska
+ Google Map