Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Więcej niż reklama – jak to robią Szwedzi

5 kwietnia 2017 godz. 12:00-30 kwietnia 2017 godz. 18:00 CEST

W Szwecji powstają reklamy, które mają ambicje społeczne i nawet jeśli ich cele są stuprocentowo komercyjne, poruszają np. kwestie różnorodności i inkluzji mniejszości, takich jak osoby LGBT czy osoby z niepełnosprawnościami. To także reklamy, gdzie przykłada się wagę do równouprawnienia płci.

Recenzja wystawy: Jak to robią Szwedzi, czyli więcej niż wystawa

Wystawa “Więcej niż reklama – jak to robią Szwedzi” prezentuje owoce pracy szwedzkich speców od reklamy. Po raz kolejny nadarzyła się okazja, by zobaczyć ją w Polsce, tym razem w gdańskiej Zbrojowni Sztuki, gdzie wystawę można oglądać do 30 kwietnia – od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00.

 

Zwiedzający wystawę zobaczą zarówno kampanie reklamowe podmiotów komercyjnych, jak i kampanie społeczne, stworzone dla organów administracji rządowej i organizacji pozarządowych, między innymi reklamę informującą o wprowadzeniu urlopów ojcowskich, reklamę dla Amnesty International Sweden czy Muzeum Techniki w Sztokholmie.

“Więcej niż reklama – jak to robią Szwedzi” koncentruje się na realizacjach reklamowych z ostatnich trzech dekad i dzieli się na cztery bloki tematyczne:
– aktywność reklamowa instytucji publicznych i organizacji społecznych
– rola humoru w reklamie
– reklama jako znak czasu
– komunikacja cyfrowa

Aspektem, który zdecydowanie wyróżnia szwedzką branżę reklamową, jest skupianie się na instytucjach publicznych i organizacajch pozarządowych. Ma to przełożenie także na kampanie komercyjne, które nierzadko nawiązują do tematów “społecznych”.

Szczegóły

Start:
5 kwietnia 2017 godz. 12:00 CEST
Koniec:
30 kwietnia 2017 godz. 18:00 CEST
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/264606997316414

Organizator

Ambasada Królestwa Szwecji

Miejsce

Zbrojownia Sztuki
Targ Węglowy 6
Gdańsk, Pomorskie 80-836 Polska
+ Google Map