Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa “Ciekawostki z Morza Bałtyckiego”

23 marca 2017 godz. 08:00-18 kwietnia 2017 godz. 17:00 CET

16zł- 24zł

Balticarium wraz z Akwarium Gdyńskim mają zaszczyt zaprosić na wystawę, która pozwala poznać ciekawostki na temat 23 zwierząt Morza Bałtyckiego. Prace skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Kolorowe grafiki autorstwa Natalii Uryniuk zachęcają najmłodszych do zgłębienia morskich wód. Każdej z grafik towarzyszy zaskakujący fakt o zwierzęciu, co nadaje wystawie wartości edukacyjnych.

Wydarzenie jest częścią projektu Balticarium, w ramach którego powstała platforma internetowa oraz edukacyjne gry, które przybliżają najmłodszym fascynujący świat morskich zwierząt. Więcej nt. projektu: Balticarium: narysowany podwodny świat Bałtyku.

Informacje o autorce ilustracji: Natalia Uryniuk, artystka, ilustratorka

Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, asystentka w Pracowni Ilustracji prof. Jadwigi Okrassy. Zajmuje się malarstwem i grafiką, tworzy edukacyjne gry dla dzieci, ilustruje książki, projektuje ubrania. Autrorka projektu na temat bałtyckich zwierząt Balticarium. Natalia otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium „Młoda Polska”, została nominowana do nagrody Czerwonej Róży dla najlepszych studentów na Pomorzu. W roku 2011 była stypendystką Escola Superior Artística w Porto w Portugalii, gdzie malowała tradycyjne kafle Azulejos. Na ostatnim roku studiów prowadziła Galerię Studencką Start w Gdańsku, promującą sztukę młodych artystów na Pomorzu. Uczestniczka licznych wystaw sztuki, między innymi w galeriach w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze. Autorka ilustracji do książek dla dzieci: „Zabaw się w Gdańsku” i „Na Tropach Kaszub”. Pragnie rozbudzać w dzieciach ciekawość świata i chęć niesienia pomocy innych.

Szczegóły

Start:
23 marca 2017 godz. 08:00 CET
Koniec:
18 kwietnia 2017 godz. 17:00 CET
Koszt:
16zł- 24zł
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Akwarium Gdyńskie

Miejsce

Akwarium Gdyńskie
al. Jana Pawła II 1
Gdynia, Pomorskie 81-345 Polska
+ Google Map