Ludzie znajdujący się na szczycie i peryferiach krzywej Gaussa mogą być pewni bycia sobą. Każdy jest sobą. To jak powiedzieć o Ziemi, że jest planetą. Nie da się wyjść z siebie i być kimś innym. Można odgrywać różne role, wybrać nowy styl życia, zmienić fryzurę, ubranie, ale dalej jest się sobą. Bycie sobą jest bardzo popularne. A być sobą to wdrażać w życie świadomie, czasami wbrew powszechnym oczekiwaniom, wizję własnej osoby. Bez trudności można być sobą w środowisku wspierającym różnorodność, gościnnym, akceptującym i szanującym. Wtedy jest łatwo, przyjaźń, tolerancja. A w środowisku niesprzyjającym odmienności? Wówczas jest się zrównanym pod linijkę z większością albo jest się wygnańcem na obczyźnie. Ale niech żadne środowisko nie czuje się wyjątkowo. Nie! Nie ma na…
Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


