Na kurs w Oulu, w którym uczestniczyłem dostali się studenci przede wszystkim z Europy, ale też z Ameryki Północnej oraz Azji. Najwięcej uczestników pochodziło z Polski i reprezentowali oni trzy uczelnie: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dla wszystkich uczestników – studentów uczelni polskich, węgierskich, czeskich, niemieckich, austriackich, litewskich, estońskich, szwedzkich, angielskich, francuskich, norweskich, amerykańskich i chińskich – fiński stanowił lingua franca. Oficjalnie organizator zakazał używania innych języków podczas realizacji kursu. Obecnie Opetushallitus nie współpracuje z uniwersytetami z Rosji oraz Białorusi, a studenci z tych krajów nie mają możliwości wzięcia udziału w kursach. W sumie do Oulu przyjechało 35 studentów. Przebieg kursu Program kursu opracowano oczywiście tak, by nauka języka fińskiego miała największy udział w…
Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


