Aušrinė Armonaitė Aušrinė Armonaitė ukończyła gimnazjum im. Michała Biržiški w Wilnie, następnie studiowała w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego. W 2006 r. przystąpiła do młodzieżówki nowopowstałego Ruchu Liberałów. W latach 2010-2011 stała na czele Wileńskiej Rady ds. Młodzieży, współpracowała także z Radą Europy. Od 2013 do 2015 r. pracowała jako analityk w Litewskiej Konfederacji Biznesu "ICC Lietuva". W 2015 r. wybrana na radną miasta Wilna, zaś jesienią 2016 r. na posłankę do Sejmu. Jest przewodniczącą grupy kobiet w parlamencie. Tomasz Otocki: Parę tygodni temu mieliśmy głosowanie w Sejmie nad wotum zaufania dla nowego rządu. Pani znalazła się wśród trzech osób, które głosowały przeciwko temu gabinetowi. Jakie były przyczyny takiego głosowania? Aušrinė Armonaitė: Byłoby…
Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


