O ile brak medali dla ekip z Estonii i Litwy nie jest wielkim zaskoczeniem, to zaledwie jeden brązowy medal wywalczony przez reprezentantów Łotwy jest postrzegany jako występ poniżej oczekiwań. Taki dorobek to najgorszy występ na Zimowych Igrzyskach od 12 lat, kiedy w 2006 roku w Turynie sportowcy z tego kraju wywalczyli także jeden brązowy medal. Wspomniany rok z sentymentem wspominają Estończycy, którzy zdobyli wówczas 3 złote medale, zaś w tym roku razem z Litwą musieli pogodzić się z brakiem olimpijskich krążków. Litwa wciąż bez medalu Litwini zadebiutowali na zimowych igrzyskach olimpijskich w 1928 roku w St. Moritz i jeszcze nigdy nie zdobyli na tej imprezie medalu – na pierwszy krążek będą musieli poczekać co najmniej kolejne cztery lata, kiedy to…
Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


