Hokejowe Mistrzostwa Świata: Triumf Szwedów, niespodzianka Łotyszy

Choć wraz ze zmianą pór roku zakończył się sezon dla większości sportów zimowych, a w centrum zainteresowania kibiców znalazły się dyscypliny letnie oraz zbliżający się mundial w Rosji, to tradycyjnie już w maju rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Elity, w których udział wzięło szesnaście najlepszych drużyn świata. W turnieju zagrały reprezentacje niemal wszystkich krajów położonych w basenie Morza Bałtyckiego, w gronie tym zabrakło tylko Estonii, Litwy i Polski. Tytuł mistrzów świata, tak jak przed rokiem, zdobyli Szwedzi.

|
|

Wiosenne mistrzostwa bez największych gwiazd Mistrzostwa Świata w Hokeju Elity rozgrywane są co roku i choć odbywają się dopiero w maju, to i tak nie bierze w nich udziału znaczna część największych gwiazd tej dyscypliny, ponieważ w tym samym czasie odbywa się faza play-off Pucharu Stanley'a – te północnoamerykańskie rozgrywki są wśród fanów hokeja w USA i Kanadzie o wiele bardziej popularne. Brak najlepszych zawodników nie przeszkadza jednak reprezentacjom tych krajów w odnoszeniu sukcesów na mistrzostwach świata. W turnieju bierze za to udział spora część gwiazd KHL, czyli Kontynentalnej Ligi Hokejowej, która jest swego rodzaju odpowiedzią Europy i Azji na NHL, a jej finałowe mecze rozgrywane są w kwietniu. W rozgrywkach tych grają najlepsze drużyny rosyjskie oraz pojedyncze kluby z…

🔒Czytasz tylko 24% artykułu. Pozostałe 76% treści jest ukryte.
🔒

Treść dostępna dla prenumeratorów

Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!

Zmieniamy się dla Ciebie. By korzystać z nowości prenumeruj nas. Czytaj i wspieraj Przegląd Bałtycki!
Kod promocyjny: PB2026
20% zniżki za zawsze!
Pakiety jednorazowe i cykliczne. Płacisz tylko za to co czytasz!
Pakiet jednorazowy 5 zł
Pakiet cykliczny 7 zł miesięcznie
Wybierz Szczegółowe porównanie
Twoja organizacja potrzebuje jednego lub wielu dostępów?
1 dostęp 200 zł
5 dostępów 675 zł
10 dostępów 1200 zł
Wybierz Szczegółowe porównanie