Lars Harms. Zdj. Wikipedia / CC Lars Harms jest z wykształcenia ekonomistą i działaczem mniejszości fryzyjskiej w Szlezwiku-Holsztynie. Należy do takich organizacji jak Friisk Foriining (Związek Fryzyjski), Nordfriisk Instituut (Instytut Północnofryzyjski) w Bredstedt, a także Sydslesvigsk Forening (Związek Południowoszlezwicki). Stoi na czele powiatowej organizacji Związku Wyborców Południowego Szlezwiku (SSW) w Północnej Fryzji, w wyborach 2017 roku do landtagu był czołowym kandydatem partii SSW, będącej od pięciu lat członkiem tzw. Koalicji Wybrzeża (Küsten-Koalition). W latach 1998-2007 zasiadał w radzie gminnej miejscowości Koldenbüttel. W 2000 po raz pierwszy znalazł się w landtagu w Kilonii, od 2012 roku stał na czele frakcji SSW w parlamencie regionalnym. Działa nie tylko na rzecz mniejszości fryzyjskiej i duńskiej, ale także romskiej i…
Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


