Czterdziestolecie Skandynawistyki Gdańskiej. Konferencja jubileuszowa

|

Konferencja „Wspomnienia, doświadczenia, perspektywy. Czterdziesty Jubileusz Skandynawistyki Gdańskiej” uczci czterdziestą rocznicę powstania Katedry Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Konferencja odbędzie się 25 i 26 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim.

Kierunek skandynawistyka zainaugurowany został na Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 1975/1976. Katedra Skandynawistyki Instytutu Skandynawistyki i Lingwistyki Stosowanej z okazji swojego jubileuszu zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Wspomnienia, doświadczenia, perspektywy. Czterdziesty Jubileusz Skandynawistyki Gdańskiej”.

W ramach konferencji zaprezentowane zostaną zainteresowania naukowe skandynawistów i omawiane będą naukowe i artystyczne inicjatywy studenckie. Wydarzenie ma być również okazją do integracji środowiska skandynawistycznego.

Na prawie 50 panelach wystąpi kilkudziesięciu polskich i zagranicznych specjalistów. W pierwszym dniu konferencji panele tematyczne obejmą zagadnienia kultury, literatury i języka, mediów, społeczeństwa i historii oraz translatoryki. Panele będą odbywały się w językach angielskim, duńskim, norweskim i szwedzkim. Gospodarzami drugiego dnia konferencji będą studenci skandynawistyki. Ta część wydarzenia będzie okazją do zaprezentowania przez studentów projektów prac dyplomowych oraz przeglądu studenckich dokonań translatorycznych i artystycznych.

Pobierz program konferencji „Wspomnienia, doświadczenia, perspektywy. Czterdziesty Jubileusz Skandynawistyki Gdańskiej”.

 

Przegląd Bałtycki objął wydarzenie patronatem medialnym.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!