W październiku, w ramach stypendium Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych Estonii oraz estońskiej rządowej Fundacji Archimedes, miałam możliwość uczestniczyć w badaniach naukowych i prowadzić oraz hospitować zajęcia w Tallińskim Uniwersytecie Technicznym (TalTech). W związku z tym, że moje badania aktualnie skupiają się na nowych metodach kształcenia i zastosowaniu e-learningu w dydaktyce szkół wyższych, uczestniczyłam w zajęciach prowadzonych w TalTech, ale także poprowadziłam seminaria dla pracowników naukowych oraz działu public relations. Dodatkowo przeprowadziłam m.in. wywiady wśród wykładowców dotyczące stosowania IT w edukacji na poziomie uniwersyteckim. Budynek biblioteki Tallińskiego Uniwersytetu Technicznego. Zdj. Murileer / Wikipedia / CC BY-SA 3.0. Bardzo ważne w kształceniu w TalTech jest to, żeby wykładowcy posiadali doświadczenie zawodowe w zakresie nauczanych przez siebie przedmiotów.…
Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


