Aula w Kolegium Nauk Stosowanych w Oslo i Akershus (Høgskolen i Oslo og Akershus). Zdj. Lidia Pokrzycka Kilka dni temu wróciłam z Wizyty Studyjnej (Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego będącego częścią funduszy norweskich) w norweskim Kolegium Nauk Stosowanych w Oslo i Akershus (Høgskolen i Oslo og Akershus). W trakcie pobytu miałam możliwość spotkania z medioznawcami, dziennikarzami pracującymi w uczelni goszczącej, a także poprowadzenia zajęć ze studentami dziennikarstwa. Podczas wykładów konwersatoryjnych mogłam się przekonać o wysokiej jakości norweskiego szkolnictwa wyższego. Studenci bez kompleksów uczestniczyli w dyskusjach, są otwarci na nowe wyzwania. To zasługa nowoczesnego systemu edukacji dziennikarskiej w Norwegii, opartej na praktyce, projektach, stażach i pracy w profesjonalnych redakcjach.
[caption id="attachment_3391"…Treść dostępna dla prenumeratorów
Prenumeruj i wspieraj Przegląd Bałtycki!


