Wokół wileńskiej Rossy – spotkanie i promocja monografii

-

Zapraszamy na spotkanie poświęcone jednej z najważniejszych polskich nekropolii i promocję monumentalnej monografii „Cmentarz Na Rossie w Wilnie – historia, sztuka, przyroda”, wydanej przez Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA i Towarzystwo Naukowe „Societas Vistulana”. Gośćmi wieczoru będą historycy sztuki z UKSW – dr hab. Anna Sylwia Czyż, specjalizująca się w dziejach Wielkiego Księstwa Litewskiego, autorka wielu opracowań poświęconych nekropoliom na Kresach oraz dr Bartłomiej Gutowski, autor licznych publikacji poświęconych cmentarzom na Kresach a także Dorota Janiszewska-Jakubiak, Dyrektor NIPDKzG POLONIKA.

- Reklama -

Podczas spotkania przedstawione zostaną XIX- i XX-wieczne dzieje nekropoli oraz efekty polsko-litewskich, wszechstronnych badań cmentarza na Rossie przeprowadzonych w latach 2013-2016. Ich efektem jest ponad 600-stronicowa, bogato ilustrowana publikacja przedstawiająca kompleksowy obraz nekropolii Na Rossie jako świadectwa dziedzictwa kulturowego Polski i Litwy. Monografię będzie można nabyć podczas spotkania. Zapraszamy do udziału w spotkaniu i zachęcamy do udostępnienia tej informacji!

31 stycznia 2020, piątek, godz. 18.00, Warszawa, ul. Karowa 20, Dom Spotkań z Historią

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.

- Reklama -
- Reklama -

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter "Aktualności i sport", aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz "Nowe artykuły", jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.