Premiera książki Waldemara Mierzwy „Zrozumieć Mazury”

|

Premiera książki Waldemara Mierzwy „Zrozumieć Mazury”. O książce i Mazurach rozmawiać będą z autorem prof. Wiesław Sieradzan i prof. Jarosław Kłaczkow.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Mazury w Toruniu” oraz w ramach VII Toruńskiego Kiermaszu Książki Regionalnej i XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W ramach Tygodnia Bibliotek, we współpracy z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu, 13 maja br. Toruński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego organizuje VII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej. Coroczna impreza, mająca za zadanie promować wydawnictwa regionalne dotyczące Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Warmii, Mazur, Powiśla i województwa kujawsko-pomorskiego, odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu i przed budynkiem Biblioteki. Na Kiermasz zgłaszają się wydawcy z Pomorza Gdańskiego, Powiśla i województwa kujawsko-pomorskiego.

W promocyjnych cenach będzie można zakupić wartościowe wydawnictwa, które nierzadko trudno znaleźć w księgarniach. Po wypełnieniu ankiety, przy stoisku organizatora Kiermaszu, będzie można otrzymać bezpłatnie m.in. najnowszy numer Tek Kociewskich.

Oficjalne otwarcie VII Toruńskiego Kiermaszu Książki Regionalnej przewidziane jest na godz. 11.00.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!