Fińskie krajobrazy – Marjo Hallila

-

Seria fotografii ”Fińskie krajobrazy” jest współczesną interpretacją fińskiego narodowego romantyzmu i karelianizmu przełomu XIX i XX wieku. Na fotografiach znalazły się rzeczywiste, rozpoznawalne krajobrazy złotej ery fińskiego malarstwa, jak między innymi scenerie, które przedstawił Akseli Gallen-Kallela w dziełach ”Rozpaczająca łódź” (1906), ”Kryjówka rysia” (1906) czy ”Jezioro Keitele” (1905). W podobny sposób fotografie nawiązują do twórczości Eero Järnefelta ukazującego w swoich dziełach scenerie parku Koli, uważanego za narodowy krajobraz Finlandii. Seria zawiera również interpretacje prac Fanny Churberg. Zdjęcia zostały wykonane latem 2016 i 2017 roku techniką cyfrowej fotografii otworkowej przy pomocy aparatu typu camera obscura. Wystawa sponsorowana przez UPM Raflatac Sp.z o.o.

- Reklama -

Wystawę będzie można oglądać w kawiarni Kafka w dniach 17-19. listopada 2017 oraz w styczniu 2018. Pierwsza odsłona połączona jest z jubileuszową konferencją ”Finland 100 – Warsaw 10” organizowaną przez Pracownię Finlandystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a jednocześnie prapremierą styczniowej wystawy.

Marjo Hallila – pochodząca z Finlandii artystka mieszkająca w Warszawie od 2013 roku. W 2017 roku ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.

- Reklama -
- Reklama -

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter "Aktualności i sport", aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz "Nowe artykuły", jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.