Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną. Z kamerą przez Bałtyk

|

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na wrześniowe „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną”, podczas których zaprezentujemy wyróżniające się podejmowaną tematyką i wielokrotnie nagradzane produkcje twórców z Łotwy, Szwecji, Estonii, Litwy i Danii.

Region Morza Bałtyckiego jest nie tylko zróżnicowany kulturowo, ale również bogaty w nietuzinkowe zjawiska filmowe, które we wrześniu przybliżymy w postaci projekcji filmów oraz rozmów na ich temat. Jak poradzi sobie z dramatem życiowym młoda Raya i jej rodzeństwo z Łotwy, a jak Jennifer ze Szwecji? Jak brzmią dźwięki litewskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a co będziemy jeść w przyszłości? Przyjdź i przekonaj się sam. Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę oraz Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin.

Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenie Kamera w Szczecinie. W programie filmy nagradzane m.in. na  Berlinale, Palm Springs International Film Festival oraz przez Szwedzki Instytut Filmowy. Wypłyń na morze europejskiego kina z OFFicyną!

Program:
  • Wtorek 5 września, godz. 19:00, „Es esmu šeit” / „Marzenia”, reż. Renārs Vimba, 106 min., dramat, Łotwa, 2016 r.
  • Wtorek 12 września, godz. 19:00, „Flocken” / „Stado”, reż. Beata Gĺrdeler, 110 min., dramat,  Szwecja, 2015 r.
  • Wtorek 19 września, godz. 19:00, „Curonia”, reż. John Grzinich, 41 min., dokument,  Estonia/Litwa, 2015 r.
  • Wtorek 26 września, godz. 19:00, „Bugs” / „Robaki”, reż. Andreas Johnsen, 73 min, dokument, Dania, 2016 r.

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!