I Wear* Experiment na Life Festival Oświęcim

|

Estoński zespół I Wear* Experiment wystąpi w ramach Life Festival w Oświęcimiu. Koncert odbędzie się 23 czerwca o godz. 17:25. 

Elektro-popowy tercet z Estonii, niestroniący od eksperymentów i przestrzennych aranżacji. Ich kawałkom, opartym na mocnym bicie i brzmieniu syntezatorów, szczególnego uroku dodaje głos wokalistki Johanny Eenmy, kojarzący się z Florence and The Machine. Po występie na największym w Państwach Bałtyckich festiwalu Positivus estońskie media zaliczyły grupę z Tallina do grona „pięciu artystów, których koncertu nie można przegapić”.

W 2013 roku wydali dwie EP-ki pod wspólnym tytułem „Crickets Empire”, a ich utwór „Memories” trafił na składankę „The Indie Rock Playlist”, razem z kawałkami  Bloc Party, Arctic Monkeys i Franz Ferdinand. Rok później ukazał się kolejny mini-album z serii „Crickets Empire”, zaś dwa lata później grupa wydała pełnowymiarową płytę „Patience”, uznaną za debiutancki album roku w Estonii. Tytułowy utwór, utrzymany w konwencji nowoczesnego elektro-popu, to największy jak dotąd przebój w dorobku grupy.

W 2016 r. I Wear* Experiment zostali wybrani do supportowania zespołu Hurts podczas jego europejskiego tournée. W tym samym roku Estończycy zagrali również trasę po Azji i wystąpili na kilku letnich festiwalach w Europie.

“Z polirytmicznym bębniarzem i zimnymi jak lód harmoniami biją na głowę większość zagranicznej konkurencji, a ich dobrze przemyślane piosenki o świetnej dynamice reprezentują najwyższy światowy poziom” – napisał o I Wear* Experiment recenzent brytyjskiego serwisu Louder Than War.

W skład zespołu wchodzą: Hando Jaksi (gitara, klawisze, syntezatory), Mikk Simson (perkusja) i Johanna Eenma (wokal, klawisze).


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!