XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2017. Występ teatru Giraffe Royale z Estonii

-

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek popularyzuje amatorskie teatry dziecięce i młodzieżowe. Po raz szesnasty na suwalskich scenach młodzi aktorzy dokonają podsumowania swoich dokonań artystycznych. Tegoroczna edycja festiwalu będzie przebiegać pod hasłem „Wędrówka. Podróż”, a w programie imprezy znajdą się m.in wystawa Dariusza Milińskiego, malarza, scenografa i twórcy plakatów, warsztaty oraz spektakle towarzyszące. Spektakle konkursowe będą oceniać uznani zawodowcy; w tym roku w jury zasiądą: Marek Kościółek, twórca Teatru Krzyk z Maszewa, Jolanta Juszkiewicz, dyrektor artystyczny Teatru Kropka Theatre z Warszawy oraz Mariusz Orzełek, dyrektor Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku.

- Reklama -

Zaczynamy 19 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 spektaklem „Karnaval” Teatru Giraffe Royale z Estonii na Sali im. A. Wajdy w SOK. Bilety na ten niezwykły spektakl już w sprzedaży w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu. Oficjalna inauguracja zostanie poprzedzona tradycyjną kolorową paradą wszystkich teatrów i przekazaniu kluczy do miasta teatralnej braci z Polski i ze świata. Zobaczymy również efektowny spektakl plenerowy „Różowy Punk” krakowskiego Teatru Nikoli. Tradycyjnie podczas festiwalu pojawią się Ulica i Plac Teatralny – animacje teatralne z udziałem aktorów zawodowych, młodych adeptów sceny z grup amatorskich działających w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz zespołów uczestniczących w festiwalu, a przez miasto przejdzie barwny teatralny korowód.

Dzięki różnorodności propozycji i obecności teatru w przestrzeniach otwartych, umożliwiając każdemu zetknięcie się z magią teatru, żywym aktorem i pięknem teatralnej scenografii, Wigraszek jest wydarzeniem, dzięki któremu każdy przechodzień staje się widzem, a każdy widz częścią teatralnej rzeczywistości. Festiwal potrwa do 22 czerwca 2017 r. Szczegółowy program na stronie festiwalu.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.

- Reklama -
- Reklama -

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter "Aktualności i sport", aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz "Nowe artykuły", jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.