Puidukoda OÜ, estoński producent drewna, świętowała 25-lecie działalności

|

Puidukoda jest cenionym międzynarodowym producentem drewna struganego. Została założona w 1997 roku w Karksi w południowej Estonii. Spółka Puidukoda obecna jest także na polskim rynku, gdzie jej produkty dystrybuowane są przez Puidukoda Polska sp. z o.o. W sierpniu firma Puidukoda OÜ świętowała 25-lecie działalności.

Puidukoda OÜ produkuje i sprzedaje wysokiej jakości drewno miękkie strugane (świerk skandynawski, sosna północna i modrzew syberyjski). Obecnie jest ona filią francuskiej firmy drzewnej Protac, która sama jest częścią koncernu Rose Group. Produkty Puidukoda OÜ na rynku polskim dostępne są od prawie 20 lat, a od 2011 roku dystrybuowane są przez Puidukoda Polska sp. z o.o.

Przeczytaj także:  Tomasz Lipowski: Puidukoda ma dzisiaj swoje miejsce w świadomości klientów

Uroczystości rocznicowe, w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele Puidukoda Polska sp. z o.o., miały miejsce w Viljandi na południu Estonii. Całe wydarzenie rozpoczęło się konferencją nt. globalnych perspektyw gospodarczych w sektorze przerobu drewna oraz rozwiązań przyjaznych dla klimatu. Podczas pobytu uczestnicy mieli możliwość odwiedzić nowoczesny zakład produkcyjny w Karksi, gdzie zapoznali się z procesem produkcji oraz możliwością przetwarzania drewna poprzez strukturyzację i malowanie maszynowe. Goście w ramach pobytu zwiedzili również miasto Viljandi.

Polska delegacja zwiedza fabrykę Puidukoda OÜ w Karksi. Zdj. Puidukoda Polska.

Głównym punktem programu obchodów 25-lecia była uroczysta gala, podczas której wręczone zostały prezenty i wyróżnienia, m.in. certyfikat dla Pana Andrzeja Makuszewskiego z firmy Victoria sp. z o.o. jako pierwszego klienta firmy Puidukoda OÜ na polskim rynku. W programie wydarzenia znalazły się również pokazy artystyczne – występ iluzjonisty, występ artystyczny tanecznej grupy folkowej oraz koncert estońskiego zespołu Swingers.

Enn Kinnas – pierwszy właściciel Puidukoda OÜ, Andrzej Makuszewski oraz Tomasz Lipowski – Prezes Zarządu Puidukoda Polska sp. z o.o. Zdj. Puidukoda Polska.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!