3 czerwca bramy otwiera Wolne Miasto Ravekjavík

|

Ravekjavík (RVVK) to niezależny, polsko-islandzki alians kulturalny. Od 2017 roku w industrialnych przestrzeniach łódzkich fabryk społeczność ludzi o otwartych umysłach spotyka się. by odkrywać nowe obszary muzyki i sztuki. W 2023 roku proklamujemy powstanie Wolnego Miasta Ravekjavík. Miejsca, w którym panują wolność, równość i elektroniczność.

Ravekjavík to festiwal muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych – unikatowy miks: pofabrycznego dziedzictwa Łodzi, nowych technologii, sztuk wizualnych oraz pokojowego współistnienia opartego na zrozumieniu i wzajemnym poznawaniu się poprzez sztukę. Festiwal rejwitalizuje Łódź, która w latach 90. była klubową stolicą Polski.

Festiwal co roku definiuje się na nowo. Edycja 2023 odbędzie się pod hasłem „Wolne Miasto Ravekjavík”. To miasto, w którym panują wolność, równość i elektroniczność, a ciekawe doświadczenia, nowe znajomości i pozytywne interakcje są wpisane w Konstytucję. Tutaj każdy jest u siebie i nie musi ściągać butów.

Ravekjavík to kultura niezależna w wydaniu. W tym roku na wszystkich czeka scena dzienna Radia Kapitał; targi sztuki studenckiej, na której będzie można kupić twórczość od młodych, obiecujących artystów, debata o używkach współtworzona z Uniwersytetem Łódzkim, wernisaż wystawy 13 topowych artystów i artystek łódzkiej  ASP oraz koncert muzyki eksperymentalnej zespołu Elektroniczny Pastuch (Akademia Muzyczna w Łodzi & Iceland Music Export).

Ravekjavík to też całonocne święto elektroniki, której nie zmyje nawet gorący prysznic. W tym roku płonący dancefloor zapewnią m.in.: islandzki mistrz elektroniki Bjarki (techno, experimental), rodzima Wixapolonia (czyli szybcy i wściekli), Badsista z Brazylii (trance, baile, Rio funk), niemiecki wyjadacz Marc Acardipane (hardstyle, hard dance) czy reprezentacja polskiego i isladzkiego drum & bass – Bambi Uzi i Agzilla.

Szczegółowy program, bilety i informacje organizacyjne dostępne są na stronie festiwalu: ravekjavik.pl.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!