Redakcja

Redaktor naczelny


Kazimierz PopławskiKazimierz Popławski
– prezes Fundacji Bałtyckiej. Absolwent Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się Estonią, regionem Morza Bałtyckiego oraz Europą Środkową i Wschodnią. Prowadzi również portal estoński Eesti.pl.

Artykuły | Kontakt: info@przegladbaltycki.pl, tel. +48 793 000 969

 

Zastępcy redaktora naczelnego


dominik-wilczewskiDominik Wilczewski
– absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, słuchacz Podyplomowych Studiów Wschodnich na UW, interesuje się krajami bałtyckimi, stosunkami polsko-litewskimi i polsko-białoruskimi, współautor “Programu Bałtyckiego” w Radiu Wnet, publikował na portalach psz.pl, pl.delfi.lt, eastbook.eu.

Artykuły | Kontakt: dominik.wilczewski@przegladbaltycki.pl

 

tomasz-otockiTomasz Otocki – w 2010 r. współzałożyciel Programu Bałtyckiego Radia Wnet, a później jego redaktor, od lat zainteresowany Łotwą, redaktor strony facebookowej “Znad Daugawy”, wcześniej pisał o krajach bałtyckich dla “Polityki Wschodniej”, “Nowej Europy Wschodniej”, Delfi, Wiadomości znad Wilii, “New Eastern Europe”, Eastbook.eu, Baltica-Silesia. Stale współpracuje także z polską prasą na Wschodzie: “Znad Wilii”, “Echa Polesia”, “Polak na Łotwie”. Najlepiej czuje się w Rydze i Windawie.

Artykuły | Kontakt: tomasz.otocki@przegladbaltycki.pl

 

Redaktorzy

agnieszka-smarzewskaAgnieszka Smarzewska – absolwentka Bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka przekładów poezji i prozy z języków łotewskiego i litewskiego. Interesuje się historią i poetyką reklamy oraz narracją w biznesie. Lubi podróże na Północ. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog o literackiej stronie reklamy: www.smarzewska.com.

Artykuły | Kontakt: agnieszka.smarzewska@przegladbaltycki.pl

 

 

bartosz-chmielewski-redBartosz Chmielewski – absolwent historii wojskowości w Akademii Obrony Narodowej i warszawskiego Studium Europy Wschodniej. Jego zainteresowania oscylują głównie wokół dziejów wojska narodowego i sowieckiego na obszarze Łotwy, Litwy i Białorusi.

Artykuły | Kontakt: bartosz.chmielewski@przegladbaltycki.pl

 

 

Miroslaw-Jankowiak-redMirosław Jankowiak – zajmuje się językowym i kulturowym pograniczem słowiańsko-bałtyckim. Absolwent warszawskiej białorutenistyki i polonistyki. Studiował w Studium Europy Wschodniej UW. Współpracował z Fundacją im. Kazimierza Pułaskiego jako ekspert ds. państw bałtyckich i obwodu kaliningradzkiego. W latach 2008-2017 pracował w Instytucie Slawistyki PAN. Od 2018 pracownik Instytutu Slawistyki Akademii Nauk Republiki Czeskiej. Najlepiej czuje się na Białorusi, Łotwie i w Szwecji.

Artykuły | Kontakt: miroslaw.jankowiak@przegladbaltycki.pl

 

Sonia GabryszewskaSonia Gabryszewska – absolwentka bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz studentka uniwersytetów w Wilnie, Kłajpedzie i Rydze. Interesuje się historią i kulturą krajów bałtyckich. W wolnych chwilach pływa, biega, jeździ na rowerze lub nartach oraz podróżuje po Europie i fotografuje. Torunianka.

Artykuły | Kontakt: sonia.gabryszewska@przegladbaltycki.pl

 

 

Dane kontaktowe redakcji

Masz ciekawy temat, chcesz opublikować artykuł, chcesz nawiązać współpracę? Zapraszamy do kontaktu.

Przegląd Bałtycki
info@przegladbaltycki.pl
tel. 793 000 969