Szwedzkie skarby pozostaną w ziemi

-

Szwecja może być w posiadaniu największych na świecie niekonwencjonalnych złóż uranu. Kraj dysponuje złożami gazu ziemnego, a także wanadu, który mógłby napędzić zieloną transformację. Wszystkie te bogactwa najpewniej pozostaną jednak w ziemi.

W 2019 roku doszło do bezprecedensowego w historii Szwecji wydarzenia – po raz pierwszy rząd tego państwa został pozwany przez prywatną spółkę na mocy Traktatu Karty Energetycznej (Energy Charter Treaty, ECT). Traktat ten, podpisany w 1994 roku, miał w ...

Ten artykuł dostępny jest wyłącznie dla prenumeratorów Przeglądu Bałtyckiego.

Aby móc przeczytać ten artykuł w całości, zaloguj się korzystając z formularza poniżej albo wykup dowolną prenumeratę. Prenumerując Przegląd Bałtycki wspierasz jego rozwój!

Skorzystaj z promocji na Cyber Monday i czytaj Przegląd Bałtycki bezpłatnie. Pospiesz się, promocja jest ważna tylko do poniedziałku!

2 KOMENTARZE

  1. Brawo! Prezentuje pan bardzo wysoki poziom merytoryczny a jednoczesnie pisze w sposób bardzo klarowny. Ma pan rzadką umiejętność przekazywania bardzo specjalistycznej wiedzy w sposób przystępny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj