Zawiłe dzieje Polaków na Litwie i Łotwie

-

Pracownia Polsko-Bałtyckich Kontaktów Kulturowych serdecznie zaprasza na dyskusję pt.: „Zawiłe dzieje Polaków na Litwie i Łotwie” z udziałem dr Barbary Jundo-Kaliszewskiej, autorki książki „Zakładnicy Historii. Mniejszość polska w postradzieckiej Litwie” (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 2019) oraz Marka Głuszko, autora publikacji „Polacy w Lipawie. Historia znana, nieznana, zapomniana” (Instytut POLONIKA, Warszawa 2018).

- Reklama -

Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 kwietnia 2019 roku o godz. 16:30 w sali 27 (II piętro) w budynku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Dyskusja będzie prowadzona w języku polskim.

Podczas dyskusji poznamy mikrohistorie z życia Polaków w łotewskiej Lipawie i litewskich Ejszyszkach, porozmawiamy o stosunku Polaków do zachodzących procesów historycznych w Krajach Bałtyckich oraz o bieżących relacjach, jak również poruszymy kwestie tożsamościowe.

- Reklama -

Spotkanie poprowadzi dr Sandra Užule-Fons, historyk z Zakładu Bałtystyki UW.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter "Aktualności i sport", aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz "Nowe artykuły", jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.