Biegnąc z wilkami – wystawa ilustracji

-

Teatr Lalka oraz Ambasada Estonii mają zaszczyt zaprosić na otwarcie międzynarodowej wystawy ilustracji do opowieści o wilkołakach- „Biegnąc z wilkami”.

- Reklama -

Otwarcie odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 w Teatrze Lalka. WSTĘP WOLNY.

Od 4 marca do 15 kwietnia w foyer Teatru Lalka będzie można obejrzeć międzynarodową wystawę ilustracji pt. „Biegnąc z wilkami”, której tematem jest wilkołak – istota należąca do świata folkloru, ludowych podań, legend i baśni.

Zakorzenione w średniowieczu przekonanie, że człowiek może za pomocą czarów przemienić się w wilka, nie pozbawionego pewnych cech natury ludzkiej, jeszcze w XIX wieku było żywe na terenie Europy, zwłaszcza wśród ludów północnych i wśród południowych Słowian.

- Reklama -

Zbiór 63 prac 37 estońskich, litewskich i łotewskich artystów powstał w 2018 roku w Estońskim Centrum Literatury Dziecięcej z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Wystawa, której kuratorką jest Viive Noor, była prezentowana, m.in. na Londyńskich Targach Książki w kwietniu ubiegłego roku.

Wystawa czynna podczas grania spektakli oraz w godzinach 14.00–17.00.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter "Aktualności i sport", aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz "Nowe artykuły", jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.