Kaliningradzkie bajki. Recenzja reportażu Pauliny Siegień „Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu”

-

Reportaże pisane o Rosji często ulegają schematom. Zazwyczaj, gdy dotyczą europejskiej Rosji, opowiadają one o wielkiej polityce, czy chaotycznej rosyjskiej apokalipsie; z jej biedą i korupcją. Inną często spotykaną kalką są teksty o dalekiej syberyjskiej Rosji; z jej różnymi etnosami, mrozem i mistycyzmem. Książka Pauliny Siegień „Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu” ucieka tym schematom. Reportaż opublikowany przez Wydawnictwo Czarne zabiera nas do Rosji geograficznie bardzo nam bliskiej...

Ten artykuł dostępny jest wyłącznie dla prenumeratorów Przeglądu Bałtyckiego.

Aby móc przeczytać ten artykuł w całości, zaloguj się korzystając z formularza poniżej albo wykup dowolną prenumeratę. Prenumerując Przegląd Bałtycki wspierasz jego rozwój!

Skorzystaj z promocji na Cyber Monday i czytaj Przegląd Bałtycki bezpłatnie. Pospiesz się, promocja jest ważna tylko do poniedziałku!

1 KOMENTARZ

  1. Nie byłem w Królewcu, ale oglądałem niemieckie reportaże, nie bajkowe. Ma straszliwego patrona (Katyń), ale nie odbiegającego od gustu Rosjan.
    Wg radia Svoboda 48% Rosjan chce przywrócenia pomników Stalinowi, 20% jest przeciwnych.
    https://www.youtube.com/watch?v=KKCOcA89ZKM 100% Dumy to naszyści, Putin obciąża Polskę współwiną za wybuch II wojny światowej, przemilczając przyjaźń. https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_o_granicach_i_przyja%C5%BAni_III_Rzesza_%E2%80%93_ZSRR_(1939) Jest to enklawa naszego najgroźniejszego sąsiada. Dlatego niepokój o ilość rakiet i czołgów jest uzasadniony. Tym bardziej, że znamy skuteczność anglo amerykańskich gwarancji integralności terytorialnej Ukrainy. Plus wypowiedź byłego prezydenta, że będzie się zastanawiał kogo warto bronić (wbrew p.5 traktatu NATO).
    https://s.abcnews.com/images/Politics/190227_abcnl_trump_kim_remarks_hpMain_16x9_992.jpg
    Następca przyśpieszył opuszczanie Afganistanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj