Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Głośne czytanie Tove Jansson

13 stycznia 2018 godz. 18:00-22:00 CET

W ramach cyklu Głośne czytanie w Teatrze Ochoty będzie można posłuchać fragmentów uwielbianej Tove Jansson. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Marginesy poznamy jednak mniej znane utwory pisarki, kierowane do dorosłych czytelników. Kobieca literatura, jakże inaczej, w kobiecym wykonaniu aktorek znanych z mistrzowskich realizacji teatralnych, filmowych i radiowych.

18:00 | czytanie w zakamarkach Teatru Ochoty

Fragmenty „Wiadomości”, „Córki rzeźbiarza”, „Słonecznego miasta” Tove Jansson, biografii „Tove Jansson. Mama Muminków” Boel Westin oraz „Listów Tove Jansson” Boel Westin i Helen Svensson przeczytają Dorota Landowska, Aleksandra Pisula, Elżbieta Kępińska i Wiktoria Gorodeckaja.

20:00 | sztuka przekładu – spotkanie z Justyną Czechowską

Spotkanie z autorką przekładów twórczości Tove Jansson na język polski, tłumaczką ze szwedzkiego i norweskiego, poprowadzi Olga Wróbel (blogKurzojady). Porozmawiamy o doświadczeniach związanych z przekładaniem tej właśnie pisarki na język polski, ale też o pracy tłumaczek i tłumaczy w ogóle – co jest trudne, a co przyjemne? Czy każdy, kto dobrze zna język obcy, poradzi sobie w tym zawodzie? Jaka jest pozycja tłumaczek i tłumaczy na rynku polskim? Czy ich praca jest doceniana? Czy autorzy przekładów są równi autorom? 

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe!
Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
13 stycznia 2018
Czas:
18:00-22:00 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/299951283742229/

Organizator

Teatr Ochoty

Miejsce

Teatr Ochoty
Mikołaja Reja 9
Warszawa, Mazowieckie 02-053 Polska
+ Google Map