Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera filmu Szron reż. Šarūnas Bartas

12 lutego 2018 godz. 20:30-23:30 CET

Zapraszamy na uroczystą premierę najnowszego filmu Šarūnasa Bartasa SZRON z muzyką Paweł Mykietyn oraz świetną obsadą, na czele z Vanessa Paradis i Andrzej Chyra. Film miał swoją premierę na festiwalu w Cannes, gdzie spotkał się ze znakomitym przyjęciem.

Na projekcję osobiście zaprosi Roman Gutek, a wśród gości pojawią się litewscy aktorzy: Mantas Janciauskas i Lyja Maknaviciute oraz towarzyszący im na ekranie Andrzej Chyra oraz część ekipy filmowej.

Melancholijne, trzymające w napięciu kino drogi z mocnymi akcentami politycznymi opowiada historię dwójki młodych litewskich wolontariuszy, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Po drodze ich plany ulegają zmianie. Przez Polskę i zachodnią Ukrainę wkraczają w śnieżne tereny Donbasu, wiedzeni ciekawością zbliżają się do linii frontu, by tam na własnej skórze poczuć niebezpieczeństwo wojny. Mocne, aktualne, rozdzierające kino o bezsensie wojny, o cierpiącej współczesności rozrywanej kolejnymi konfliktami, o mimowolnym pragnieniu zaglądania za kulisy wojennego show, który w rzeczywistości w niczym nie przypomina hollywoodzkiego kina batalistycznego i krzykliwych telewizyjnych newsów.

Szczegóły

Data:
12 lutego 2018
Czas:
20:30-23:30 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/421481261620287/

Organizator

Kino Muranów

Miejsce

Kino Muranów
ul. Gen. Władysława Andersa 5
Warszawa, Mazowieckie 00-147 Polska
+ Google Map