Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Skania noir. Reportaże na głos. Katarzyna Tubylewicz

16 marca 2018 godz. 19:00-21:00 CET

Elektryzujące opowieści z południa Szwecji przedstawia Katarzyna Tubylewicz. Znakomita pisarka i tłumaczka prowadzi przez Szwecję kulturalną i artystyczną ścieżką.

Podczas pierwszego z dwóch spotkań Katarzyna Tubylewicz wyrusza tropem mrocznego kina i kultowego serialu „The Bridge” (“Most nad Sundem”), dzięki opowieściom autorki oraz fotoreportażom dokumentującym jej podróżk odwiedzimy Malmö – najbardziej fascynujące szwedzkie miasto o „złej sławie”. Znajdziemy też czas, by zobaczyć Ales Stenar, szwedzkie Stonehenge i dowiedzieć się, co to magiczne miejsce ma wspólnego ze znajdującą się także w Skanii rzeźbą stworzoną przez najbardziej kontrowersyjnego artystę w całej Skandynawii.

Katarzyna Tubylewicz: “Błądząc po Malmö śladami bohaterów „The Bridge” można trafić do centralnie położonych dzielnic, które zarówno architekturą, jak i klimatem przypominają nowojorski Harlem… Pod tym względem Malmö różni się od innych szwedzkich miast, których wielokulturowość nie jest widoczna w centrum, bo wypchnięto ją na znajdujące się na dalekich przedmieściach blokowiska. Nie oznacza to wcale, że Malmö jest wzorem integracji i nie ma problemów społecznych. Fanów ”The Bridge” nie trzeba o tym przekonywać, bo w serialu tym nie ma cienia infantylizujących współczesną Szwecję pozbawionych aktualności opowieści o Bullerbyn. Malmö to kontrasty, wyzwania i wielkomiejskie napięcia…”

Spotkanie będzie swoistym reportażem mówionym, relacją z podróży, którą Katarzyna Tubylewicz odbyła po Skanii.

Drugie spotkanie z autorką odbędzie się w kwietniu i będzie przybliżało SKANIĘ LITERACKĄ. 

Katarzyna Tubylewicz – pisarka, tłumaczka literatury szwedzkiej, publicystka. Autorka zbioru reportaży o Szwecji „Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie”.

Wstęp na wydarzenia jest wolny!

Szczegóły

Data:
16 marca 2018
Czas:
19:00-21:00 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/2069883883283295/

Organizator

Big Book Cafe

Miejsce

Big Book Cafe
J. Dąbrowskiego 81
Warszawa, Mazowieckie 02-503 Poland
+ Google Map