Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Islandia – lód i ogień

6 maja 2018 godz. 19:00-21:00 CEST

Według artykułów Fly4free oraz innych podróżniczych portali Islandia w roku 2018 ma gościć u siebie rekordową liczbę turystów. Po pierwszej podróży na tą wyspę regularnie wracałam. Mimo iż to jeden z najdroższych krajów w Europie, można zobaczyć go niewielkim kosztem, a to co ma do zaoferowania wyspa jest niezwykle piękne, ale może też być niebezpieczne.

Opowiem o wyspie okiem geologa i miłośnika przyrody, o gorących rzekach, fioletowych lupinach, potencjale energetycznym wyspy, o wychowaniu dzieci, o problemach z mieszkaniami i o tym kto w ogóle na wyspę przejeżdża i kto zostaje. Swego czasu w centrum trzęsień ziemi natknęłam się w lokalnej gazecie na wspaniały średniowieczny poemat niemieckiego podróżnika, który przytoczę podczas prezentacji, aby skonfrontować jak bardzo jest aktualny w odniesieniu do wyspy i jej mieszkańców. Obiecuję sporo map.

Osią moich wypraw był trial przez interior na trasie Skógar-Landmannalaugar (80 km) z pełnym ekwipunkiem. Namiotem, śpiworem, zapasem wody i jedzenia. Szlak jest bardzo różnorodny jego krajobraz zmienia się z każdym kilometrem, odrobinę przypomina czarną księżycową pustynię, a dalej zielone Shire z powieści Tolkiena. Na szlaku leżą czarne, szklane obsydiany a miejscami ziemia jakby się rozstępuje i ulatuje z niej gorąca siarka.

Zapraszamy wszystkich na opowieść o Islandii!
Opowiadać będzie Sara Wacławiec.

Szczegóły

Data:
6 maja 2018
Czas:
19:00-21:00 CEST
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/1821567384803653/

Organizator

Południk Zero

Miejsce

Południk Zero
Wilcza 25
Warszawa, Mazowieckie 00-544 Polska
+ Google Map