Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Efterklang w Krakowie

9 października 2019 godz. 19:00-23:00 CEST

Duński zespół Efterklang, po prawie 6 latach nieobecności, wystąpi w Polsce na dwóch koncertach – 8 października w Warszawie (Niebo) i 9 października w Krakowie  (ZetPeTe).

Efterklang od prawie dwóch dekad, zachwyca swoimi pop-artowymi melodiami, nieustannie testując nowe możliwości brzmieniowe. Nie zadowalają się starymi patentami, dlatego z każdym albumem, eksplorują nowe kierunki, instrumenty i zaskakujące połączenia. Końcowym efektem zawsze są wybitne piosenki, wyróżniające się oryginalnym brzmieniem i rozbudowanymi aranżacjami. Ich nagrania przywołują dokonania Mogwai, Sigur Ros, Talk Talk, The National czy Radiohead.

Minęło ponad 14 lat od kiedy muzycy nagrali olśniewający debiut studyjny Tripper (2004). Muzyka, którą pokazali się szerszej publiczności, to kunszt łączenia tradycyjnych instrumentarium z elektronicznymi dźwiękami. 2019 rok to powrót starej formuły Efterklang. Najnowszy album Altid Sammen (czyli „zawsze razem”), jak mówią sami muzycy – jest przepełniony głębią i różnorodnością brzmień. Wszystkie kompozycje na albumie są oparte na eksperymentach dźwiękowych, które już od dawna są znakiem rozpoznawczym duńskiego trio. Nowa płyta to bez wątpienia powrót do tradycji z Clausenem śpiewającym w swoim ojczystym języku najbardziej emocjonalne i osobiste teksty. Album opowiada o wierze i wspólnocie. Grupa skoncentrowali się na intymnych związkach, naturze, tematyce śmierci i wieczności oraz jedności pomiędzy wszystkimi podziałami.

Efterklang tworzą nietuzinkowi muzycy, którzy jak dotąd rozwijali się na kilku polach – produkowali filmy, współtworzyli festiwale, a nawet własną stację radiową. Przede wszystkim to zespół, który występował na całym świecie, mając na swoim koncie, także występ w kultowej Opera House w Sydney. W 2014 roku zagrali spektakularny koncert pod nazwą The Last Concert, który sugerował, że jest to ich pożegnanie. Tak naprawdę, był to początek okresu refleksji i kolejnych eksperymentów, podczas którego narodził się dodatkowy projekt Liima (z Tatu Rönkkö) i zaowocował dwoma wydawnictwami.

Zespół wystąpi 8 października w Klubie Niebo w Warszawie i 9 października w ZetPeTe w Krakowie.  

Bilety w sprzedaży na: eBilet | GoOut | Empikbilety | Going. i w stacjonarnych punktach.

Szczegóły

Data:
9 października 2019
Czas:
19:00-23:00 CEST
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/274065853520918/

Organizator

Charm Music

Miejsce

ZetPeTe
Dolnych Młynów 10
Kraków, Małopolskie 31-124 Polska
+ Google Map