Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl familijny “A niech to gęś kopnie!” w Wilnie

4 marca 2017 godz. 15:00-17:00 CET

Instytut Polski w Wilnie oraz Teatr Animacji z Poznania serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na piękny spektakl „A niech to gęś kopnie!” w reżyserii Marty Guśniowskiej.

Któż z nas nie widział Gęsi przechadzającej się beztrosko po wiejskim podwórku? Długaśna szyja, śmieszne stopy – Gęś jak to Gęś. Ale czy tak naprawdę Ją znamy? Czy zastanawialiście się kiedyś, co w takiej Gęsi siedzi? O czym myśli? O czym marzy?

Twórcy spektaklu „A niech to Gęś kopnie!” zadali sobie to trudne pytanie i ku wielkiemu zdziwieniu odkryli smutna prawdę: Gęś – przynajmniej bohaterka spektaklu – ma depresję. Jest chuda, brzydka i nie ma przyjaciół – jedyne, co ma to ów wielki smutek, przyczepiony do niej mocno, niczym jesienny liść do podeszwy mokrego buta. Czy Gęś odnajdzie swoje szczęście? Czy uśmiech na powrót zagości na jej dziobie? Przekonacie się o tym oglądając obsypany nagrodami spektakl lalkowy „A niech to gęś kopnie!” w reżyserii Marty Guśniowskiej, ze scenografią słynnej litewskiej scenografki Juliji Skuratovej.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 4 marca 2017 roku, o godzinie 15.00 w Teatrze Balkonowym Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru (al. Gedymina 42). Spektakl w języku polskim.

BEZPŁATNE BILETY DO ODBIORU W INSTYTUCIE POLSKIM w WILNIE (Didžioji g. 23). LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Projekt wspiera Wydział Konsularny Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej Litwa. Partner medialny: Radio Znad Wilii / LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Szczegóły

Data:
4 marca 2017
Czas:
15:00-17:00 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1892277424337483/

Organizator

Instytut Polski w Wilnie
Strona internetowa:
http://www.lenkukultura.lt/

Miejsce

LMTA Balkono teatras
Gedimino pr. 42
Vilnius, 01110 Litwa
+ Google Map