Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tiit Kikas – koncert

23 lutego 2018 godz. 21:00-22:30 CET

Multiinstrumentalista Tiit Kikas na scenie występuje sam z wieloma różnymi instrumentami, takimi jak skrzypce, flet, harfa ustna i dużo elektroniki na żywo. Zastosowanie złożonej techniki zapętlania pozwala mu budować ekscytujące muzyczne wszechświaty na miejscu. Jednym z najbardziej unikalnych instrumentów na scenie jest zdecydowanie harfa laserowa. Gra na niej tylko kilkudziesięciu profesjonalnych muzyków na świecie, m.in. Jean-Michel Jarre.
Tiit rozwija i buduje swoją harfę laserową od 2005 roku, dzięki czemu oryginalne, bardzo prymitywne rozwiązania zamienił w kompaktowy, wyrafinowany instrument. Tiit prezentował już grę na harfie laserowej podczas kilkuset występów w Estonii, na Łotwie, w Finlandii i Chinach; do tej listy dołączy również Polska.

Tiit Kikas studiował na wydziale jazzu w Viljandi Academy of Culture, będącej częścią Uniwersytetu w Tartu, a także w Sibelius Academy w Finlandii. Pracuje jako niezależny muzyk, komponuje muzykę do spektakli teatralnych, filmów i innych przedsięwzięć muzycznych. Jest również wykładowcą muzyki komputerowej w Viljandi Academy of Culture. Był członkiem wielu estońskich zespołów, wydał dwa solowe albumy.

Wstęp wolny!

Szczegóły

Data:
23 lutego 2018
Czas:
21:00-22:30 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/1976778879254100/

Organizator

DZiK

Miejsce

DZiK
Belwederska 44A
Warszawa, Mazo 00-594 Polska
+ Google Map