Wiosna Poezji w Warszawie – bałtystyczne święto literatury

|

Wiosna Poezji (Poezijos pavasaris) to coroczny litewski międzynarodowy festiwal poetycki, organizowany przez Litewski Związek Pisarzy na terenie całej Litwy i w różnych zakątkach Europy. Od kilku lat polska edycja festiwalu odbywa się również w Warszawie. Tegoroczna Wiosna Poezji w Warszawie odbędzie się w dniach 22–23 maja.

Festiwal Wiosna Poezji w Warszawie organizuje Zakład Bałtystyki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Co roku biorą w nim udział poetki i poeci z Litwy, wykładowczynie i wykładowcy oraz studentki i studenci bałtystyki oraz wszyscy zainteresowani krajami bałtyckimi.

Tegoroczna Wiosna Poezji w Warszawie odbędzie się w dniach 22–23 maja, a jej gośćmi będą Alis Balbierius, Vladas BraziūnasElena Karnauskaitė.

Plan spotkań:

22 maja

18.00 – „Poezja pod kasztanami (prawie)” – wieczór poetycki, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), sala 17 (spotkanie w języku litewskim z tłumaczeniem na język polski)

23 maja

11.00 – „Poezja, kawa i pawie” – rozmowy z poetami, park Łazienki Królewskie (Herbaciarnia) (spotkanie w języku litewskim)

Wstęp bezpłatny.

Bałtystka, tłumaczka literatury łotewskiej i litewskiej. Absolwentka Bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Reklamy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Interesuje się kulturą i marketingiem, a szczególnie tym, co łączy oba te obszary. Prowadzi blog o literackiej stronie reklamy: www.smarzewska.com.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!