Estońska e-rezydencja łatwiejsza do uzyskania

-

Rząd Estonii zaakceptował prawo umożliwiające uzyskanie e-rezydencji w ambasadach. Aplikować o e-rezydencję będzie można również elektronicznie. Prawo wejdzie w życie z 1 kwietnia.

Przeczytaj także:  Czym jest e-rezydencja? Rozmowa z Kasparem Korjusem

Do tej pory, aby uzyskać e-rezydencję należało odwiedzić Estonię dwukrotnie – najpierw należało załatwić formalności w Urzędzie Policji i Straży Granicznej, a następnie należało gotową kartę odebrać. Od początku kwietnia formalności będzie można wypełnić online, a kartę odebrać w najbliższej ambasadzie estońskiej. Formularz aplikacyjny dostępny będzie w jezykach angielskim i rosyjskim.

Program e-rezydencji uruchomiony został w grudniu 2014 roku. Do tej pory o e-rezydencję aplikowało i ją uzyskało około 1000 osób. Celem jest 10 milionów e-rezydentów.

Więcej informacji o e-rezydencji można uzyskać w portalu e-estonia.com.

Redaktor naczelny Przeglądu Bałtyckiego i prezes Fundacji Bałtyckiej. Absolwent Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się Estonią, regionem Morza Bałtyckiego oraz Europą Środkową i Wschodnią. Prowadzi również portal estoński Eesti.pl.

© Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj