Godzina dla Ziemi – Godzina dla Bałtyku

|

Fundacja WWF (World Wide Fund for Nature) od 2007 roku organizuje globalną akcję Godzina dla Ziemi, która ma skłonić do refleksji nad ekologią i klimatem. W każdą ostatnią sobotę marca WWF zachęca do wyłączenia światła elektrycznego na całą godzinę. Tegoroczna edycja poświęcona jest Morzu Bałtyckiemu.

Godzina dla Bałtyku koncentruje się na potrzebie ochrony ekosystemu Morza Bałtyckiego i naświetleniu najważniejszych zagrożeń i problemów, takich jak brak zrównoważonego rybołówstwa, eutrofizacja (przeżyźnienie wód), odpady morskie i zmiany klimatu.

Do 27 marca (finał akcji Godzina dla Ziemi) Fundacja WWF zbiera podpisy pod petycją do Prezesa Rady Ministrów RP w sprawie realizacji działań na rzecz ochrony ekosystemu Bałtyku. Pełna treść petycji dostępna na stronie WWF Godzina dla Ziemi.

Na stronie Fundacji WWF można także wesprzeć działania na rzecz ochrony zwierząt narażonych na zanieczyszczenia, hałas i połowy: cykliczna wpłata lub jednorazowy datek pozwala symbolicznie adoptować morświna lub fokę.

27 marca o godzinie 20:30 Fundacja WWF zachęca do wyłączenia na godzinę światła elektrycznego w ramach finału akcji Godzina dla Ziemi – Godzina dla Bałtyku.

Fundacja WWF zachęca również do udziału w akcji na Instagramie poprzez publikację zdjęć znad Bałtyku z oznaczeniem #godzinadlabałtyku i @wwfpolska.

Więcej informacji oraz petycja znajdują się na stronie WWF Godzina dla Ziemi.

Bałtystka, tłumaczka literatury łotewskiej i litewskiej. Absolwentka Bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Reklamy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Interesuje się kulturą i marketingiem, a szczególnie tym, co łączy oba te obszary. Prowadzi blog o literackiej stronie reklamy: www.smarzewska.com.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!