Godzina dla Ziemi – Godzina dla Bałtyku

-

Fundacja WWF (World Wide Fund for Nature) od 2007 roku organizuje globalną akcję Godzina dla Ziemi, która ma skłonić do refleksji nad ekologią i klimatem. W każdą ostatnią sobotę marca WWF zachęca do wyłączenia światła elektrycznego na całą godzinę. Tegoroczna edycja poświęcona jest Morzu Bałtyckiemu.

- Reklama -

Godzina dla Bałtyku koncentruje się na potrzebie ochrony ekosystemu Morza Bałtyckiego i naświetleniu najważniejszych zagrożeń i problemów, takich jak brak zrównoważonego rybołówstwa, eutrofizacja (przeżyźnienie wód), odpady morskie i zmiany klimatu.

Do 27 marca (finał akcji Godzina dla Ziemi) Fundacja WWF zbiera podpisy pod petycją do Prezesa Rady Ministrów RP w sprawie realizacji działań na rzecz ochrony ekosystemu Bałtyku. Pełna treść petycji dostępna na stronie WWF Godzina dla Ziemi.

Na stronie Fundacji WWF można także wesprzeć działania na rzecz ochrony zwierząt narażonych na zanieczyszczenia, hałas i połowy: cykliczna wpłata lub jednorazowy datek pozwala symbolicznie adoptować morświna lub fokę.

27 marca o godzinie 20:30 Fundacja WWF zachęca do wyłączenia na godzinę światła elektrycznego w ramach finału akcji Godzina dla Ziemi – Godzina dla Bałtyku.

- Reklama -

Fundacja WWF zachęca również do udziału w akcji na Instagramie poprzez publikację zdjęć znad Bałtyku z oznaczeniem #godzinadlabałtyku i @wwfpolska.

Więcej informacji oraz petycja znajdują się na stronie WWF Godzina dla Ziemi.

Absolwentka Bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka przekładów poezji i prozy z języków łotewskiego i litewskiego. Interesuje się historią i poetyką reklamy oraz narracją w biznesie. Lubi podróże na Północ. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog o literackiej stronie reklamy: www.smarzewska.com.

© Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter “Aktualności i sport”, aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz “Nowe artykuły”, jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.