Festiwal Filmów Stanisława Barei w Rydze

|

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Relacji Polsko-Łotewskich „Silesia” zaprasza wszystkich miłośników dobrego polskiego kina na „Festiwal Filmów Stanisława Barei”.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 2 listopada 2019 roku o godz. 13.00 (wstęp od godziny 12:30), w „K.Suns”, przy ul. Elizabetes 83/85 w Rydze.

W przerwach między seansami zapraszamy na poczęstunek, z pewnością będzie to okazja do interesujących rozmów na temat prezentowanych filmów i do nawiązania ciekawych kontaktów towarzyskich.

Filmy wyświetlane będą zgodnie z poniższym programem. Dla tych z Państwa, którzy planują przyjść na konkretny seans, prosimy o przyjście co najmniej 15 minut wcześniej.
Wstęp bezpłatny. Filmy przeznaczone są dla widzów od 12 roku życia.

Program „Festiwalu Filmów Stanisława Barei”

13:00  Uroczyste otwarcie festiwalu
14:00  Projekcja filmu „Miś” w reżyserii Stanisława Barei
17:00  Projekcja filmu „Brunet wieczorową porą” w reżyserii Stanisława Barei
19:00  Projekcja filmu „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” w reżyserii Stanisława Barei

Miś

Bohaterem filmu jest prezes Klubu Sportowego „Tęcza” Ryszard Ochódzki, który z łatwością wykorzystuje systemowe nieprawidłowości na własną korzyść. Głównym wątkiem „Misia” jest rywalizacja Ochódzkiego z byłą żoną Ireną o majątek zdeponowany w jednym z londyńskich banków. Reżyser w wielu scenach ukazuje w satyrycznym, przejaskrawionym tonie rzeczywistość Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Film dozwolony od 12 lat.
Czas trwania 111 min.

Brunet wieczorową porą

Film jest komedią satyryczną, w której bohater Michał Roman zostaje uwikłany w cały szereg absurdalnych sytuacji. Niezwykłe przepowiednie Cyganki pojawiającej się w jego domu, których początkowo nie bierze na poważnie, zaczynają się jednak spełniać. Najpoważniej brzmi przepowiednia, że ma zabić bruneta, który wieczorem pojawi się w jego mieszkaniu.

Film dozwolony od 12 lat.
Czas trwania 90 min.

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?

Głównym bohaterem filmu jest dyrektor Tadeusz Krzakoski, który w początkowych scenach filmu jedzie ze służbową delegacją do Paryża. W ambasadzie poznaje atrakcyjną Danusię i spędza z nią noc. Po kilku miesiącach Danusia składa wizytę Krzakoskiemu, aby mu oznajmić, że jest z nim w ciąży. Szybko okazuje się, że dziewczyna jest córką partyjnego prominenta.

Film dozwolony od 12 lat.
Czas trwania 99 min.

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!