Przegląd Bałtycki – piszemy o regionie Morza Bałtyckiego

|

Region Morza Bałtyckiego to obszar, który na mapie Europy wyróżnia się pozytywnie. Państwa położone nad Bałtykiem cieszą się wysokim poziomem rozwoju gospodarczego i społecznego, rodzą się tutaj pomysły i innowacje, które przekładają się na modernizację całego kontynentu.

Polska, chociaż od ponad tysiąca lat swoje północne krańce opiera o Bałtyk, nigdy nie traktowała tego regionu priorytetowo. W ostatnich dekadach Polska dążyła do integracji z Zachodem lub bacznie przyglądała się zagrożeniom płynącym ze Wschodu. Region Morza Bałtyckiego być może nie wzbudza tak wielkich emocji – płynących z wydarzeń politycznych i gospodarczych – ale warto mu się przyglądać, warto śledzić co się tu dzieje i warto z tego czerpać inspirację i wzorce.

Niestety trudno doszukać się mediów czy stron internetowych dostarczających wiedzy o państwach regionu w sposób uporządkowany i systematyczny. Przegląd Bałtycki ma wypełnić tę lukę dostarczając informacji i publikacji dotyczących regionu Morza Bałtyckiego. Zaczynamy od kilku artykułów i aktualności, ale gwarantujemy szybki rozwój serwisu. W kolejce na swoją publikację czekają materiały dotyczące kwestii politycznych, gospodarczych i społecznych oraz przybliżających kulturę i osiągnięcia naukowe.

Chcemy pokazywać region Morza Bałtyckiego jako całość, gdzie morze nie jest barierą naturalną, a raczej symboliczną platformą współpracy między położonymi nad nim państwami. Chcemy, by tworzona przez nas biblioteka artykułów była dostępna także dla czytelników z pozostałych krajów regionu toteż wkrótce możecie spodziewać się również wersji anglojęzycznej.

Jak wspomnieliśmy powyżej dopiero zaczynamy, więc również szukamy osób chętnych do współpracy. Wielu z Was, naszych przyszłych, stałych czytelników ma ogromną wiedzę na tematy związane z wybranymi państwami czy zagadnieniami, które mieszczą się w zakresie tematycznym serwisu. Zachęcamy do dzielenia się tą wiedzą!

Jesteśmy również otwarci na współpracę z innymi serwisami, mediami i instytucjami, które zainteresowane są regionem. Uważamy, że merytoryczne partnerstwo pozwoli obu stronom zaoferować czytelnikom jeszcze ciekawsze i poczytniejsze treści.

Zachęcamy do subskrybowania newslettera, naszych stron na Facebooku i Twitterze, gdzie będziemy informować o nowych publikacjach na stronie i dostarczać dodatkowych informacji. Nie zapomnicie poinformować o Przeglądzie Bałtyckim znajomych i współpracowników zainteresowanych regionem.

 

Życzymy inspirującej lektury,
Redakcja Przeglądu Bałtyckiego

 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Kazimierzem Popławskim mailowo: info@przegladbaltycki.pl lub telefonicznie: +48 793 000 969.

Avatar photo

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!